"Ranskan ulkoministerin Jean-Noel Barrotin mukaan on selvää, ettei EU anna muiden maiden, olivatpa ne keitä tahansa, hyökätä rajojaan vastaan.
Trump sanoi lehdistötilaisuudessa tiistaina, että hän ei sulje pois mahdollisuutta käyttää sotilastoimia saadakseen Yhdysvaltojen hallintaan Tanskalle kuuluvan Grönlannin."
https://www.hs.fi/maailma/art-2000010948086.html
Ranska varoitti Trumpia uhkaamasta EU:n rajoja
20
183
Vastaukset
- Anonyymi
Ranskalaiset ovat antautuja apinoita. Heidän mielipiteellään ei ole mitään merkitystä.
- Anonyymi
Pietain trolliko siellä kirjoittelee?
- Anonyymi
Mitäs Pietariin muuta,renki?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitäs Pietariin muuta,renki?
Entisen alusmaalaisen kannattaa pitää se suu pienemmällä, ettei taas kohta ole samassa tilanteessa.
- Anonyymi
Putinin märkä uni olisi Naton hajoaminen Trumpin sekoilujen takia.
- Anonyymi
Trump on Putinin miehiä. Kaksi suuruudenhullua.
- Anonyymi
Let's make America great again.
Trump uhkaa jo sodalla.
Täysin hullu sekopää tuo on.
👀🤣🤠🇺🇸🗽 - Voisivatko NATO-fanit kertoa, aktivoituuko se 5. artikla, jos USA kaappaa esim. Grönlannin?? Ja miten?
- Anonyymi
Joo ..USA hyökkää itseään vastaan :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo ..USA hyökkää itseään vastaan :D
Miten Suomi voi luottaa USA:han?
Ettäkö USA saa siis kaapata/vallata Nato-Tanskalta Grönlannin ja meidän vaan pitää pistää suut suppuun ja nyökyttää että "hyvä hyvä" ?? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten Suomi voi luottaa USA:han?
Ettäkö USA saa siis kaapata/vallata Nato-Tanskalta Grönlannin ja meidän vaan pitää pistää suut suppuun ja nyökyttää että "hyvä hyvä" ??Grönlanti kuluu jo suomijekkinatolle ei sitä tarvitse ottaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten Suomi voi luottaa USA:han?
Ettäkö USA saa siis kaapata/vallata Nato-Tanskalta Grönlannin ja meidän vaan pitää pistää suut suppuun ja nyökyttää että "hyvä hyvä" ??Sehän onkin se haaste, kun tuollainen pelle kuin Trump on, valiittii siellä presidentiksi.
- Anonyymi
Ihan kuin vasallin sanoilla olisi jotain merkitystä.
- Anonyymi
😂😂😂
- Anonyymi
Ranskalaisille nauretaan vieläkin räkäisesti. Olihan se sellaista nöyryytystä viime sodissa, että ei paremmasta väliä.
- Anonyymi
Näin valta muuttaa aivoja
https://tieku.fi/ihminen/aivot/nain-valta-muuttaa-aivoja
Aiheuttaako valta ihmisessä ”aivovaurion”? Merkit ovat selvät
https://tekniikanmaailma.fi/aiheuttaako-valta-ihmisessa-aivovaurion-merkit-ovat-selvat/
Rajoittamaton yksinvalta näyttää sokaisseen Putinin, sanoo tunnettu neurotieteilijä Ylelle
https://yle.fi/a/3-12339634
Trumpille on tainnyt myös syntyä aivovaurio.- Anonyymi
On varmaan synnynnäinen.
- Anonyymi
Varoitti Trumpia? Minkä ihmeen takia tällaista puuhastelua, kun EU:n johtajien olisi pitänyt aina suhtautua USA:han varauksella. Liiallinen jenkkimyönteisyys on johtanut osaltaa siihen, että Nato on jenkkien komennuksessa ja Eurooppa USA:n etupiirinä. Sen takia Ukrainassakin soditaan.
- Anonyymi
Eikös raamatussa ollut,että mitä se hyödyttää ihmistä vaikka voittaisi koko maailman mutta saisi sielulleen vahingon eli selväkielellä tulisi hulluksi.
- Anonyymi
Eu johtajat ovat pelleporukkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23518Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a1003356"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin562853IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-592656Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.922475Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭532046Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä231337- 961288
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3631180Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll161053