Turva, huonoin vakuutusyhtiö?!

Anonyymi-ap

Turvan asiakaspalvelu ja vakuutukset ovat laskeneet vuosien varrella merkittävästi. Asiakas on aina väärässä ja asiakaspalvelijat eivät ota puheistaan vastuuta. Esimerkiksi päivitin muuton yhteydessä kotivakuutusta pienempään asuntoon ja vakuutusmaksujen piti näin pienentyä. No, uudessa laskussa vakuutusmaksut olivatkin suuremmat kuin ennen ja huomasin, että aiempi erikoisalennus oli tiputettu pois. Soitin asiasta Turvaan ja kuulemma tietokone on ”vahingossa” tiputtanut alennuksen pois. Tämä ei toki ollut ollut ainoa kokemukseni Turvan asiakaspalvelusta . Olisko vinkkejä jostain oikeasti ”parhaasta vakuutusyhtiöstä”?

5

696

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuore kokemus turvasta.. muutaman viikon jaksoin odottaa sovittujen asioiden toteutusta.. mutta ei.. halpa oli mutta kysymys kuuluu.. saako hyvää mutkatonta palvelua, jos vahinko olisi tapahtunut.. epäilen ettei olisi ollut niin koska muissakin asioissa ylitsepääsemättömiä ongelmia
      Vaihdoin just yhtiötä kalliimpaan :)
      Kuulunut vaan hyvää :))

    • Anonyymi

      Suurimmalle osalle se oikea yhtiö löytyy ryhmästä IF, OP/Pohjola ja Lähiötapiola. Noissa pienemmissä on kaikki huonommin pl välillä hinta

      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tästä eri mieltä.. nopeammin mennyt asiat ja oma yhteyshenkilö Jokke. https://www.vakuutusvaihtoon.fi/ kannattaa koittaa!

        Vai että Jokke-koiran surumarssi otettu esiin. Ei se vakuutuksia myyvä yksityisyrittäjä ole mikään yhteyshenkilö. Se myy vakuutuksen sulle jollain ensimmäisen vuoden erikoisalennuksella ja toivoo ettet vaihda ainakaan heti ensikauden alussa muualle.


    • Anonyymi

      Turvalla on tyytyväisimmät asiakkaat tutkimuksen mukaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      385
      8458
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      173
      2810
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      13
      1152
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      998
    5. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      61
      903
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      896
    7. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      863
    8. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      832
    9. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      46
      806
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      72
      792
    Aihe