Kello viiden tee

🤔🫖🍰 englantilaisilla ontapana litkiä teetä joka välissä. Brittisatjoissa poliisit keittää teetä viedessään murhan uhrin omaisille suruviestiä.

Mulla ei ollut suruviestiä, eikä teetä, mutta huomasin että klo 14 oli oikein sovelias puistolenkin aika. Siitä voisi tulla tämän kevään pinttynyt tapa. Puistossa oli sopiva määrä koirien ulkoiluttajia. Lisäksi eräs rouva on silloin päiväunilla eikä huutele mulle parvekkeelta. En tykkää siitä että kaikki ihmiset kuulevat asiamme. Ei myöskään ole kiva huudella mitää koko ajan kun en kuule hänen sanomisiaan kunnolla.

19

327

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joskus koirat voivat hyökätä jalkoväliin. Pari kertaa koirat ovat yrittäneet tehdä minulle "nut crackerit". Osalla koirista on vajavainen motoriikka kun ovat niin kovin päällekäyviä. Jos omistaisin koiran niin sen avulla voisin yrittää saada lisää kavereita. Ystävät ne vasta antoisia olisivatkin. Äijäkoiran näköiset koirat ovat eniten mieleeni. Lapinkoira vai mikä lie se on.

      • Anonyymi

      • Anonyymi


      • Anonyymi kirjoitti:

        https://youtu.be/Wmk-OPOTsq0?feature=shared Tai ehkä sitten se on istuva tirolilainen matikkakoira?

        En pysty katsomaan turhapuroja kun tyyppi on niin kuvottavan näköinen.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        En pysty katsomaan turhapuroja kun tyyppi on niin kuvottavan näköinen.

        Ette ole edes nähneet parhainpia jaksoja, mutta hyvä arvasu brainiac


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ette ole edes nähneet parhainpia jaksoja, mutta hyvä arvasu brainiac

        Turhapuron siivottoman ulkomuodon lisäksi ärsyttää naisten kustannuksella pummilla elely ja lasten tasoinen huumori.


      • Anonyymi


      • Anonyymi

      • Anonyymi kirjoitti:

        https://youtu.be/CZwTweB18kM?feature=shared On sillä jodlaamisella aikamoinen vaikutus.

        Miten ne etelässä pystyy ajamaan tuollaisia teitä? Mulla korkeanpaikan kammo estäisi moiset suoritukset.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Miten ne etelässä pystyy ajamaan tuollaisia teitä? Mulla korkeanpaikan kammo estäisi moiset suoritukset.

        Niinpä ja jos kivetkin tulee päälle.


    • Anonyymi

      Kala kuoppaan tie vie

    • Anonyymi

      Aina matikka pseudotiede ihmispsykologian voittaa. Siin teille syyllisiä iso nippu

    • Anonyymi

      JOKU JUTTU NIIN KATSOIN NIIN VARMASTI MYYJÄ KYSYY ONKO HENKILÖTODISTUSA PAPERI JOYYA SAAT OAAA JONKIN SIIDWEI-PURKIN.

      • Suomessa tosiaan tarvitsee olla 18v voidakseen ostaa alkoholituotteita.


    • Anonyymi

      Nauttisin teenaisen kanssa en vain klo viisi, vaan väh. viisi krt/vrk.

    • Anonyymi

      Hyvää se tee, mutta siitä ei seuraa muuta kuin peräpukamat, vain korvenmiehen käsitys ja se ei paljon onneksi paina.

    • Heti tänään tuli poikkeama puistolenkistä. Satoi niin paljon että kävin sittarissa. Kotimatkalla sain silittää naapurin ihanaa seefferiä!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"

      Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä
      Maailman menoa
      97
      2473
    2. Valion maitotehtaalla kapina

      Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa
      Maailman menoa
      52
      2303
    3. SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle

      Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?
      Maailman menoa
      162
      2065
    4. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      17
      1841
    5. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      93
      1429
    6. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      81
      1255
    7. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      316
      1169
    8. Mitä kaikkia vikoja

      On kaivatussasi?
      Ikävä
      79
      1023
    9. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      104
      1023
    10. Nyt Zelenskyi pommittaa drooneillaan jo Suomea!

      Kouvola kohteena: https://yle.fi/aihe/tekstitv?P=107
      Maailman menoa
      226
      923
    Aihe