Turku ei sittenkään kerää afrikan tähtiä pois. Nyt voi taas persukin nukkua yönsä rauhassa.
Turku ei sittenkään.
Anonyymi-ap
8191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Samaiset demukat ovat kuitenkin jo ehdottaneet, että Turun linna ja Tuomiokirkko tulee joko purkaa tai muuttaa moskeijoiksi, jotta ei Varissuon ja Lausteen kunniakansalaisille tulisi ahdistunut olo.
Sinä olisit halunnut, että niin tehtäisiin, toisaalta mitä Turun asiat kuuluu tänne Porin osastolle?
Sivuille juorutaan muiden asioita,mutta kuinka monelle,eikö otsikko sano,mistä keskustellaan.Aellane työmaa nukkuuko koskaan?
Melkoinen tempaus sitten. Tosin ei niitäkään, jotka ei tahdo irroiteta maailmasta. Ja se on reilua, vai mitä.
Pitäisi poistaa historian kirjat joissa kertotaan kuinka punikit aloittivat sisällissodan 1918 ja tapattivat yli 30000 suomalaista.
Tuossa olisi sosialidemokraateilla ajattelemisen aihetta!
MIten se tehtäisi! Kyllä pikkudemariaivoissa kytee ja vihreiltä ja kommunisteilta apua "aivo"-riiheen. Pakko oli tuo aivo laittaa lainausmerkkeihin! :)
Aloitus lienee lakritsin tekemä propakandaa sisältävä . Poliittinen ajatelma vasemmalta sosialistin nielusta .
Noniin, seuraavaksi haluamme betoniPOSSUT takaisin.