Putin ja Trump

Anonyymi-ap

Jumalan pojat tuomassa Rauhaa maailmaan!! EU hulluja vastaa ne taistelee!! IK 13. luvun hulluja!!!

26

246

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      OOTTE TYHMIÄ JOS ETTE SITÄ TAJUA!!!

      • Anonyymi

        Trump vannoi presidentin valan käsi Raamatun päällä- ja Putin on ortodoksi-kristitty.


      • Anonyymi

        Sinustako viha, sota, ja uhrit ok?


    • Anonyymi

      Nuo Jumalaan turvaavat Jumalan valitut tuovat rauhan Euroopaan ja maailmaan.

      Ehkä jopa persukokoomus-porvareiden riivaamaan Suomeenkin...

      • Anonyymi

        Perskokkarit vaan kiihottaa sotaan meitä.


    • Anonyymi

      Kahdella hullulla ydinase koodit hallussa kovin on turvallista.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      on taas diktaattorispurgut asialla. Tuhoavat ihmiskunnan jos eivät saa jakamatonta ihailua osakseen ja jumalallista palvontaa. Äärimmäisen tyhmyyden multihuipentuma.

    • Anonyymi

      Trump laittaa putinin konttaamaan, polvillaan jo on.

      • Anonyymi

        Sinun uni. Luuletkoet toteutuu?


    • Anonyymi

      ottavat haltuunsa Euroopan nyt.

    • Anonyymi

      Jumalan sanaa noudattavat pelastaa maailman.

      Koko maailmassa suurin osa eli 90 prosenttia uskoo hengen asioihin, hengelliseen maailmaan- uskonnonvastaisia jumalankieltäjiä on vain länsimaissa, joissa tieteen valheiden avulla ihmisistä on tehty natseja ja kommunisteja.

    • Anonyymi

      Jeesus auttakoon maailmaa.

      Muuta apuahan ei ole.

      Vain raamattu on tota

      • Anonyymi

        Muuta apuahan ei ole.

        Vain raamattu on totta.

        *******************

        Trumpenfeld pelaa ovelasti -

        mm Suomen suurlähetti on VENÄJÄNKIELINEN.- hineoa.

        Suomesta tehdään nyt osaksi venäjän alainen maa- tonen puolli jää ruotsille- mutta inne raja vedetään EU-liittovaltiossa kun Suomi loeptetaan.

        Trmupenfeld aikoo varmasti otta osuutensa Suomen rikkauksista - ja pelaa EUn heikoksi putinin kanssa- ja USAn vahvaksi.

        Putin jo nosti natsit valtaan Suomessa ja siksi maamme on jo kaaoksessa..


    • Trump sanoi ja puhu Putinista
      ja Putin puhu Trumpista
      ei kuka puhu ja Puhua Zelenski
      se on halpaa häntä elämä ja maailma ei kuka mieti mitä Ukrainan klovni halua

      • Anonyymi

        Trolli herännyt!


      • Anonyymi kirjoitti:

        Trolli herännyt!

        Mieti Kotka on herännyt ,nyt kaikki suomi 24 hiiri piilossa
        Kardox-tarkoita - Kotka


      • Opettelisit nyt edes kirjoittamaan parempaa suomea ennen kuin tulet trollaamaan tänne niin olisit hieman vakuuttavampi. Vodkapullo sivuun ja kielikurssille siitä ja heti jos Pietarissa sellaisia järjestetään.


    • Anonyymi

      Tulee valerauha, joka päättyy..

      Kun he sanovat: "Nyt on rauha, ei hätää mitään", silloin yllättää heidät yhtäkkiä turmio, niinkuin synnytyskipu raskaan vaimon, eivätkä he pääse pakoon. 1. Tess. 5:3

    • Anonyymi

      mitenhän pienen Suomen pinkki-petteri-peukaloinen laittaa nuo 2 kuriin

      • Anonyymi

        Suomen ei tarvitse odottaa aika ne hoitaa, ihmisten irvikuvat.


    • Anonyymi

      Jeesuksen nimeen pelastukoon Suomi.

    • Anonyymi

      Voi olla ja on jopa todennäköistä, että… maailman rikkaimman ihmisen titteli vaihtaa pian omistajaa.

      Ukrainan luonnonvaroista on piakkoin tulossa yhden miehen omaisuutta ainakin 500 miljardin dollarin arvosta. Todennäköisemmin enemmän.

      Sama mies käyttää maansa mahtiasemaa henkilökohtaisen varallisuuden kartuttamiseen samantyyppisillä ”valloitussopimuksilla” ns. vapaaehtoista pakkoa motivointina käyttäen. Pelauttamalla eri maat uhkakuvien alle, tarjotaan siihen lääkettä, jonka vain tuo mies voi antaa. Kaikkialla, missä imperialismin peto pyrkii alistamaan naapurinsa ovat maat mahdollista johdatella tuon miehen vallan alle. Se prosessi voi olla alku ns. antikristuksen näennäisen hyväntahdon ilmentymälle.


      Se tilanne muistuttaa Odysseuksen retkien merenneitotarinaa. Nekin näyttivät merimiesten silmissä ensin kauniilta. Mutta sitten niiden oikea olemus paljastui. Julmat kasvot, joista Niinistökin puhui Venäjän aloittaman Ukrainan sodan alkuaikoina. ”Seireeni” vetää uhrinsa syvyyksiin.

      Eräs ukrainalainen päätoimittaja luonnehti: Venäjä tuhoaa sydämemme, USA sielumme. Hän oli taistellut ”kynänsä” voimalla jo 21 vuotta Ukrainan itsenäisyyden eteen.


      Näemme vielä järkyttäviä asioita tapahtuvan. Anteeksi, että kerron tuon.
      Kaikki ei ole kuitenkaan niin synkkää, kuin pahimmissa skenarioissa sadistin kynsissä voisi kuvitella olevan. Trump ja Macron tapasivat ja … -no, näkeehän ja ymmärtäähän tuon, mutta kaikesta ei voi täällä kirjoittaa. Ja on käynyt täysin selväksi, että sekä Trumpilla, että Macronilla on myös ”sydän”, joka sykkii myös velvollisuuden, vastuun, suojelun ja rakkauden puolesta.

      Täällä ei voi kirjoittaa kaikesta, mitä kommenteista kuulee, näkee, päättelee ja ymmärtää.
      Kuten Macron sanoi, kaikki olennaiset hyvätkin pyrkimykset voivat vielä toteutua. Trump on myös niissä skenarioissa yksi keskeinen, tärkeä toimija ja päättäjä.

    • Anonyymi

      Lienetkö itse sen kummempi?

    • Anonyymi

      Syy sotaan johtui Ukrainan maamineeraaleista,ne jaetaan USA ja venäjän välillä. Se on ehto rauhaan ja Zelenskyi hyväksyy sen,muut jää nuolemaan näppejään,esin EU ja Suomi joka on avustanut ja avustaa jatkossakin Ukrainaa verommaksajien rahalla. Sitten vielä jälleenrakentaminen jää Eu:n tehtäväksi.on tämä hullua!

    • Anonyymi

      Arvostan heidän Rauhanponnistelujaan🙏🏻

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 173
      4078
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      97
      3405
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      100
      2746
    4. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      298
      2651
    5. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2346
    6. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      159
      2097
    7. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2050
    8. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      9
      1705
    9. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      44
      1117
    10. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1048
    Aihe