Pysähtyisikö kaikki tunnin junat Salossa?
Tunnin juna
10
895
Vastaukset
- Anonyymi
Ei pysähtyisi, sillä mitään tunnin junaa ei ole tulossa.
- Anonyymi
Tunnin juna nimensämukaisesti kulkee vain tunnin verran. Jos juna on salossa kuntunti tulee täyteen niin siihen loppuu matkanteko junalla ja jatkuu kävellen ratapenkertä pitkin.
- Anonyymi
Vr saa kämmäiltyä tunnin junasta kahden tai kolmen tunnin junan heleposti.
- Anonyymi
juuh ja näin ruuhkauttaa mukavasti sitä normaalia Hki-Tku välin liikennettä - toivottavasti Urpo istuu sit siellä ruuhkan keskellä ja miettii, että kannattiko!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
juuh ja näin ruuhkauttaa mukavasti sitä normaalia Hki-Tku välin liikennettä - toivottavasti Urpo istuu sit siellä ruuhkan keskellä ja miettii, että kannattiko!
Katsokaas nyt, kun pääasia ei olekaan se toimiiko homma käytännössä vaan se, että hallitusohjelmaan kirjattu hanke viedään maaliin. Se, mitä kaiken tämän jälkeen tapahtuu ja onko tunnin junasta lopulta enemmän haittaa kuin hyötyä, on aivan yks lysti ja sivuseikka. Tässä on kyse politiikasta, ei järjen käytöstä.
- Anonyymi
Tunniksi pysähtyy niin kaikki kerkee junaan
- Anonyymi
Ei tämä ole millään tavalla ajankohtaista suunnitella pikayhteyttä Turun ja Helsingin välille, kun työllisyystilanne on kautta maan huono. Helsingissä on enemmän tarjontaa, mutta myös enemmän hakijoita. Sen sijaan, että luotaisiin ne 100k uutta työpaikkaa, niin nyt on tullut saman verran työttömiä lisää. Miljardihankkeilla ei päästä puusta pidemmälle - Lapsikin osaa sijoittaa viisaammin kuin nykyhallitus.
- Anonyymi
Kun nämä vasemman jalan sukkaakin tyhmemmät ovat keväällä 2023 raahautuneet vaaliuurnille, niin tässä on tulos; täysi katastrofi. Seuraavat eduskuntavaalit on 2027, joten ehdotankin, että poistetaan kaikista kotitalouskemikaaleista varoitusmerkinnät kahdeksi vuodeksi ja katsotaan sen jälkeen kuinka äänet jakautuvat.
- Anonyymi
.
.
.
.
.
.
.
.
. - Anonyymi
...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann3102443Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys161850Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel661780Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2211434- 971429
Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861190Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1441043TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p201010Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v601003Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak171996