Kun valtionyhtiössä harjoitetaan rasismia

Finnair on julkinen osakeyhtiö, jonka osakekannasta Suomen valtio omistaa enemmistön (56 %). Yhtiö on näin ollen valtionyhtiö.
Kun tälläinen yhtiö valitsee ja karsii asiakkaitaan rasistisin perustein siihen on puututtava!
5114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Keihäsen juoppo lennot ovat jo loppuneet !

Äänestä

Mitäs rotua tämä mikälie Immonen edustaa?

Vaikuttaa hakkaraisen ja vornasen yhteiseltä lehtolapselta.

Äänestä
  • Olisiko ihminen

    Äänestä

Syrjinnästä on syytä tehdä rikosilmoitus.

Äänestä

Persuilta on voitu evätä pääsy esimerkiksi festareille.
Nyt siis myös lentokoneeseen?
Mitäpä jos sama olisi tehdy vaikkapa romaanille?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Finnair on julkinen osakeyhtiö, jonka osakekannasta Suomen valtio omistaa enemmistön (56 %). Yhtiö on näin ollen valtionyhtiö.
Kun tälläinen yhtiö valitsee ja karsii asiakkaitaan rasistisin perustein siihen on puututtava!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu