Nyt se paljastui: demareilla ei ollut munaa mennä Orpon hallitukseen!

Anonyymi-ap

Osmo Soininvaara kirjoittaa Talouselämä-lehdessä 1/2025, s.51:

Otsikko: "Kellä sakset, sillä valta"

"...Kokoomuksessa saattoi olla vaalien jälkeen haluja liittoutua perussuomalaisten kanssa, mutta muutakaan vaihtoehtoa ei ollut, kun demarit kieltäytyivät tulemasta hallitukseen taloutta tervehdyttämään..."

Ei ollut demareilla munaa! Rintamakarkuireita, jotka huutelevat puskista. Vilttiketju, joka heittää jäälle hiekkaa, ettei peli sujuisi niin hyvin. Sitä SAK:n poliittiset lakotkin olivat. Vittumaista haitantekoa, joka leikkasi Suomen kasvulta siivet ja söi yritysten kannattavuutta. Hallelujaa demarit! Paskapolitiikkaa. En suosittele äänestämään tulevaisuudessanäitä sosialisteja.

1

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niimutkun Kunnian himoista ilmastopolitiikkaa!!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2228
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2122
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      13
      1641
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1462
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1419
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      875
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      90
      767
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      747
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      718
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      683
    Aihe