Pankille on paras asiakas

Anonyymi-ap

7

187

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pankille huonoin mahdollinen asiakas on sama asia kuin kaupasta halvimmalla tuotteen ostava asiakas.

      Miksi ihmeessä kukaan edes haluaisi olla "hyvä" asiakas jollekin pankille?

      • Anonyymi

        Eli kuka nyt niitä tuottamattomia rahasto osuuksia ostaa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eli kuka nyt niitä tuottamattomia rahasto osuuksia ostaa?

        Onhan niitä pankin huijaamia perillisiä ja vanhempaa väkeä jotka uskovat pankki virkailijaa. Kysykää virkailijalta laittaisiko hän rahansa niihin.


    • Anonyymi

      Ajatuksia.

      Ainakin Op ja S-pankki ovat antaneet ilmaiset palvelut kun on maksanut sadan euron osuusmaksun. Jos op ja Nordean normaali palvelumaksu nolla-asioinnilla on 8-9€ kk, niin reilussa vuodessa rahat on tienattu takaisin ja nehän saa takaisin jos irtisanoutuu.

      Omalla kohdalla sain alue osuuskaupan osuuden osamaksulla ostoja vastaan, maksoin sen kyllä osin käteisellä. Osuuspankin jäsenmaksun sain maksettua pankin antamalla lainalla ja osuusarvon muututtua euroksi pankki antoi erotuksen omasta pääomasta.

      Kuka ostaa rahastoja? Itsellä pääoma on jossain turvassa tilin ulkopuolella.


      Mutta ei tämä maailma ole kuitenkaan näin simppeli. Köyhän paras ystävä on sateenkaaren pääässä oleva aarre. Toisinsanoen ihme. Itse olen omassa mielessä pohtinut mitä se minulle merkitsee.

      • Anonyymi

        Ei rahastoon


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei rahastoon

        Ei yhtään kannata laittaa...


    • Anonyymi

      Jos rahastot tuottavat, niin pankkikin tienaa enemmän.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      100
      6374
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3813
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3190
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      370
      1726
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      969
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      956
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      869
    Aihe