Onko kukaan nähnyt Nettaa?
Missä persaukiseksi totutteleva Netta rouva viilettää?
Anonyymi-ap
651465
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 65
Vanhimmat
Voisi tulla persauki minun luo niin astuisin erittäin mielelläni kakkoseen.
Kakkonen on ykkönen.
Netta ei taida erottua meistä hamraista siwankassoista ilman merkkilaukkua ja merkkivaatteita.
Missä netta on ollut töissä... onkohan lusmuillut veronmaksajien kustannuksella...
On luultavasti salarakkaana jollekin vanhalle taatalle, koska onhan tottunut hyvään elintasoon Netta rouva.
Ainakin jossain kaupassa on ollut, sai jopa tuomion kassan kavalluksesta.
Ei enää mene normi töihin, etsii elättäjää ja häipyy ulkomaille, niinkuin kanssa sisarensa Sofia B.
Aloittaa PT kurssin joka jää kesken ja sitten kerää supersometiimiä, johon saa mukaan julkkisten managerin Roopen, ja sitten myydään valmennuksia ja sitten se loppu onkin hämärän peitossa että mitä sitten. Mutta ulkomaille lähdetään dinneröimään, tottakai.
Netan erottaa kanssasisarestaan kuitenkin yksi asia. Sofia tienaisi OnlyFanssilla paljon rahaa mutta Netalla ei oikein ole eväitä sellaiseen paljasteluun. Mutta Sofia paljastelee instassaan ja sai koukkuun miljonäärin joka on pääasiassa muualla Sofian onneksi, eli keino tuokin on tienata. OnlyFans -naisia katsotaan usein kieroon ja Sofiahan on niin hyvä maineeltaan.
Netta pistää maalia kunnolla kasvoihinsa ja ottaa isot silikonirinnat ja teko takapuolen, kyllä kelpaa samanlailla kuin Sofiakin.
Mutta kun Netta on niin luonnollinen että kauramaitomiljonääri ei edes uskonut että sellaisia löytyykään pääkaupunkiseudulta. Lisäksi kauramaitomiljonääri oli aivan otettu että luonnollisuuden lisäksi Netalla ei ollut merkkilaukkuja eikä merkkivaatteitakaan. Eikös tuo Netta olisi sopiva kumppani Pikkaraiselle. Hän myös ihailee tuollaista luonnollisuutta ja sitä että ei ole mitään ökymateriaa. Eikä Netalla ole kummoista statustakaan eli kaikki on kohdallaan. Pikkarainen ei ihaile naisia jotka on aitoja ja joille ei raha, status ja materia ole tärkeää niin voisiko parempaa löytää kuin Netta.
...siis Pikkarainen ihailee aitoja naisia (ei siis silikoneja) ja joille ei raha, status ja materia ole tärkeintä. Ihailee sellaista jolle hän itse riittää. Kyllä kai sellainen hänellekin joskus löytyy. Mutta toki pitää nuori olla, blondi ja enintään kolmekymppinen, se on selvä.
Pikkarainen mitä joku nainen tekisi miehellä ja sehän on työttömänä ja syytteet vielä raiskauksesta hovioikeudessa ?
No mutta, Pikkarainen itse vaikuttaa todella lapselliselta noine juttuineen aidosta ym. vaikka on jo nelikymppinen. Ei ihme että eron jälkeen hengaili ja hehkutti nuoria enintään kolmekymppisiä naisia jotka vaikuttivat ikäänsä nähden todella lapsellisilta. Mutta Pikkarinen kiinnosti niitä kovastikin ja aivan Pikkaraisen instaan pääsivät ja joku pääsi salakuvissakin Seiskan sivuille.
Ja se huomio noista nuorista blondeista että kaikki lähes rinnattomia eli ei se tosiaankaan tykkää silikoneista ja sitähän jaksoikin hokea että hakee AITOA.
Onkohan se toinen yhtä lapsellinen lähes nelikymppinen mies löytänyt nyt itselleen sen blondin joka on lähes rinnaton? Eli Andrei myös vastaili kysymyksiin että silikonit vai ei ja Andrei sanoi että ennemmin rinnaton kuin silikonit.
No mutta, jos nuo molemmat miehet olisivat halunneet Martinan ja kun eivät saa niin sitten aletaan haukkumaan silikoneja ja aletaan ihailemaan rinnattomia naisia. Mutta Pikkarainen ainakin kirjoitti että hyvä peba pitää olla ja taitaa sille niitä instapyllistelijöitä sitten riittää. Rinnaton mutta hyvä peba ja Pikkarainen tykkää kun instassa pyllistellään kun pulahdetaan.
Ei kuule nuo miehet halua naista jolla on oma tahto.
No mutta miksi Pikkarainen sitten oli silikonitissisen Martinan kanssa jos tykkää luonnollisista?
Sanopas se kun täälläkin jo marraskuussa 2021 kirjoiteltiin että Pikkarainen oli nähty luonnollisen naisen kanssa. Kummallista päällekkäisyyttä ja kun täällä mainittiin nimi niin heti kun Martina jätti niin Pikkarainen alkoi julkisesti hengailemaan tuon mainitun luonnollisen naisen kanssa.
Olihan näillä luonnollisilla naisilla luonnollisia kavereitakin. Sekin Seiskan salakuvassa kesällä 2022 näyttää kovinkin luonnolliselta.
Jospa jotkut tykkää lohduttaa jätettyjä ex-kiekkoilijoita ja jättihän Martina Hannun jo monta kertaa syksyn aikana eli Hannu tarvi lohdutusta blondeilta. Ja sitten kun Martina virallisesti jätti niin Hannu otti vastaan lohdutusta julkisesti.
Julkisuus ja raha. Niiden perässä. Ja kun.Martina jätti, niin kovasti katkeraa settiä Pikkaraiselta. Niin läpinäkyvää.
Mullakaan ei ole merkkilaukkuja, eikä luksus vaatteita, täydellisen luomu. Enkä halua luksus laukkua, hyvin pärjännyt k kaupan muovikassilla.
Huheijaa Mitä rinnat mihinkään vaikuttaa. Ukot kuolaa muovi melonien perään. Ottakoon ukot itselleen tekotissit. Normaali ihminen ei vaaranna ,terveyttään tekotisseillä.
No, Nettahan opiskelee. Toivottavasti jatkaa opiskelua ja saa asiansa järjestykseen.
Vai opiskelee? Missä opiskellaan varastamaan enemmän? Onko edes enää Suomessa? Ei taida täällä olla paljon enää mahdollisuuksia.
Oikeustradenomiksi. Ota itse selvää koulusta.
Hän on varmasti saanut pisteitä kokemusasiantuntijana toimimisesta
Valitsijat eivät lue Seiskaa, se kai on selitys.
Netta bongattu tänään Helsingissä. En muuten meinannut tunnistaa. Aika hurja ollut muodonmuutos.
Netta on oikeesti älykäs, on vain haksahtanut väärälle tielle välillä elämässään. Koulutus kestää Oikeus tradenomiksi kolme ja puolivuotta, joten hyvä lähtökohta on hänellä hyvään itsenäisen naisen elämään.
Miten ihmeessä rikoksista tuomittu pääsee opiskelemaan juuri tuota alaa?
On tuomittu kavalluksesta ja on tuomittu varkauksista. On ollut ulosotossa yli 70 tuhatta mutta varattomana ei joutunut maksamaan. Seiska kysyy rikoksista niin vastaa että että ei ole mitään kommentoitavaa koska minulla ei ole mitään rikoshistoriaa. Eli vielä lisäksi valehtelee. Ja oli käyttänyt Kukkosen luottokorttia luvatta mistä Kukkonen tehnyt rikosilmoituksen.
Ei tuollaiset rikokset haittaa opiskelua. Vankilassa opiskellaan kokoajan ja ainoa on sosialiterveysalan koulutus, jonne on vaikea päästä.
Seiskassa puhutaankin rötösrouvasta ja juttua myös että ryyppäsi ja räyhäsi hienostoalueella.
Ei noi mitenkään haittaa opiskeluun ja murhaajatkin opiskelee. Ei ole mitään rikosta ihmisillä, että häneltä voitaisiin kieltää opiskelu.
Ai noiko olisi siis syy, ettei henkilö pääsisi opiskelee ? Voi sentään ja kasva aikuiseksi.
Tuohan on meriitti oikeusoppia opiskelevalle. Rehellistä lakimiestä tai -naista ei ole.
Ei nuo vaan tuomiot kavalluksesta ja varkauksista ja lisäksi vielä ollut ulosotossa 70 tuhatta. Kun katsoo että mitä alaa opiskelee niin se eniten ihmetyttää jos noilla meriiteillä pääsee työpaikkoihin joihin mainostetaan tuon koulutuksen jälkeen pääsevän niin voi voi.
Liittykö tuo Netta jotenkin Maisaankin? Ovatko kavereita ja tällaista.
Mutta rikolliset pääsevät opiskelemaan oikeusalaa koska siihen liittyy tuo koulutus.
Nuokin pääsevät esim. käräjäoikeuksiin töihin tai tekemisiin esim. talosuasioiden kanssa. Näin mainostetaan oikeustradenomeja.
Tottahan se on että pääsee opiskelemaan mutta pääseekö sitten alan työpaikkoihin niin se on tietenkin eri asia.
Jokaisella on menneisyys ja tärkeintä on opiskelu ja valmistuminen. Kuvitteleeko täällä joku, ettei lakia opiskevilla olisi luurankoja kaapissa olemassa ?
Seiskasta luin että olisivat olleet yhtä aikaa lentoemäntinä ja Netta oli saanut potkut mutta Maisa oli eronnut oma-aloitteisesti.
Seiska väitti ensin että Maisakin oli saanut potkut ja Maisa esitti instassaan paperin josta selvisi että oli eronnut itse.
Valmistumisen jälkeen jonkun pitäisi uskoa vielä niin paljon että ottaa töihin.
Tuo Netta olisi juuri sopiva nainen Pikkaraiselle. Molemmilla on rikostuomioita ja Netta on kuitenkin luonnollinen eikä hänellä ole rahaa, statusta eikä taida materiaakaan olla kovin paljon.
Eiks tää Sofian ex- puoliso Niko Ranta Aho, kans opiskele kokoajan vankilassa vieläkin ?
Joo, mutta ei kai oikeustradenomiksi vaan pelkkää liiketoimintaa että osaa vapautuessaan hoitaa raha-asioitansa hieman paremmin. Varmasti menee taas mukaan perheensä yritystoimintaan, rakennustoimintaan Marbellassa. Sofia jo sinne asettautui odottamaan. Nikon pitää katsoa että vastaisuudessa pitää Sofian kaukana ikkunankarmeista.
Ehkä sen oppii opiskellessaan että ei kaikkien golddiggereiden ulostottoja tarvitse maksaa eikä varsinkaan ostaa näille Kim Kardashianin takapuolta käteisellä. Oppii siellä että pimeänä ei kannata mitään tehdä vaan rehellisesti ja että myös alvit tulee maksetuksi.
Tuohan on tavallaan entinen Kauppaopisto. Sisäänpääsyssä ei rikosrekistereitä katsota. Mutta töihin mennessä valtiolla Supo-selvitys kyllä tehdään, että siinä se tie katkeaa. Aika paljon parempi pitää olla, kun hakijat jolla rekisteriä ole. Tuolla alalla on muutenkin liikatarjontaa hakijoista.
Kyllä koulutodistus on kuitenkin ratkaiseva tekijä, kun haetaan työpaikkaa. Eihän kuitenkaan Netta ole mikään isoja rikoksia koskaan tehnyt.
Nettalla ei oikein oo ulkonäköä .. tietysti HYMY varmasti maksaisi alastonkuvista... Ehkä johonkin elokuvaan voisi päästä sivuosabimboilemaan?
Kuulema taas on rikoksen polulla. Jodelin mukaan ruokakaupasta lähtee juomia ja ”kavereiden” kaapista koruja sekä laukkuja myyntiin. Silmät aivan sekaisin pyöri pari viikkoa sitten baarissa ja lokkeili juotavaa yksinään. Ei taida paljon raukalla kavereita olla ja tuli ”piireistä” lähtö tuollaisen julkisuuden ja avioeron jälkeen.
Missäköhän on Netan lapsi?
Pystyykö tuo narkki edes huolehtimaan lapsestaan.
Olisko mahdollisesti isällään?
En antaisi lastani ikinä Netan hoitoon. Tapasin kesällä ensimmäisen kerran ja muutaman sen jälkeen. Sen verran rajuja juttuja nähnyt läheltä siitä naisesta.
Netta kyllä opiskelee ja on rahoittunut siitä, mitä oli aikaisemmin.
On ollut aika raskasta tuo opiskelu eri baareissa Helsingissä viime viikot. Jodelissa keskusteluja uusista rikoksista ihan viikottain. Kuka sukulainen täällä oikein yrittää selittää mustavalkoiseksi?
Mistä rikoksista uusista on kysymys ? Ei pidä lyötyä lyödä ja keksiä valheita ja jokainen ihminen voi joskus sortua oikealta tieltä väärille poluille.
Muista tuo, kun solvaat Sofiaa.
Miksi kirjoitat valheita ja mitä pirua siitä muuten itse hyödyt ?
Antakaa jo Netan olla. Hän ei ole julkisuuden henkilö ja viettää nykyään ihan normaalia nuoren naisen elämää opiskeluineen ja töineen.