Muistin useammanki n esiintyvän taiteilijan ruvenneen joksikin aikaa rekkakuskiksi, kun rahat loppuivat, velkaa oli tullut eikä esim. laulaminen elättänyt.
REKKAKUSKIT - TULIKO AIKANAAN VÄÄRINKÄSITYS ?
3
368
Vastaukset
- Anonyymi
Kun Akulla kävi käry ja menetti työnsä, yritin auttaa ehdottamalla joksikin aikaa rekkakuskin hommia. Tiesin, että jotkut esiintyvät taiteilijat olivat joskus näin tehneet saadakseen velkasa maksettua.
Ei ollut tarkoitus esittää rekkakuskin työn olevan hätävara-ammatti. - Anonyymi
Riksun vainottu aloitti tämän ketjun, otti esille mahdollisen selityksen jollekin nykyisin.
- Anonyymi
KAIKISTA NÄISTÄ TAPAUKSISTA OLEN LUKENUT VUOSIEN VARRELLA MEDIASTA. kukaan ei ole ollut asiakkaani. Minua kiinnostavat selviytymistarinat ja on ollut hyvä muisti . Varmaankin kaikki toivat esille, että rekkakuskin työ on raskasta. Että kun nyt lainat on maksettu ja muunlaista leipäpuuta tiedossa, helpottuneena lopettavat.
Ja toivottavasti minä en enää koskaan neuvo ketään, kun eläke tulee pankkiin muutenkin. (Apuva)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai938972Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki484781Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414471Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462741Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001536- 401326
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441266Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641212Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391180Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1681130