Oon katellut tollasta A4 1,8 tfsi multitronic vm 2010. 240 tuhatta jo ajettu, minkälaisia kokemuksia paljonko tolla on vie mahollista päästä?
A4 1,8 tfsi multitronic
5
589
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole kristallipalloa mistä katsoa. Varaudu korjaamaan kaikkea mahdollista.
- Anonyymi
Kokemusta ei tuosta ole mutta lue Audi palstaa niin tiedät enemmän. Hurjia tarinoita vain olen kuullut ennen vuoden 2013 koneista. Kaksoishdettu, siis tfsi varsinkin.
- Anonyymi
Noin yleisesti, automaatti vaihdelaatikko vaatii öljynvaihdon 60000 km välein. Jos ei ole tehty noin niin mitä tahansa voi sattua. Se kun ei kuulu huolto ohjelmaan niin harvoin on tehty.
- Anonyymi
15v vanha ja 240 t km niin tuo Audi on jo valmistajan mielestä täysin romutus kunnossa.
Eli kaikki on teknisesti loppu. Ja isot kalliit remontit edessä. Siis koko moottori ja vaihdelaatikko. Hintaa tuollaisessa on aivan liikaa, se pitäis myydä oikeasti n tonnin hintaan eli ”romuna”.- Anonyymi
Kone on aika iso riski, olettaen että autosta maksaa yhtään enempää. Pitäisi jotenkin yrittää selvittää milloin tehty jakoketju- ja öljynkulutusrempat ja viekö kone tällä hetkellä öljyä. Multitronic on käsittääkseni ihan ok, kunhan öljyt on vaihdettu säännöllisesti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko1942722Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82862557Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy412324Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1591414Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har171102Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään451070Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j10771- 54761
- 19693
- 55672