- Ohjelma-tarjonta on muuttunut 2025.
Radio yle 1.
- se entinen suht koht. asia kanava. ( pl. sosiaaliporno..).
- Niin nyt 2025 se kanava soittaa kaiken maailman viihde-musiikki.
Ja on siis selvästi lähenemässä paikallis radio tuotantoa.
- ehkä ohjelma formaattina menisi sellainen ohjelma jossa kuuntelijat lähettelisi tervehdyksiä ja tykkäämisiä toisilleen.
Ja yle 1 tirskuvat juontajat sitten vastailisi, kuin jo on harjoiteltu kulttuuri nimissä tehdyissä ohjelmissa.
-tai sitten vanhaa musiikkia edestaa veivaavat juontajat vitsailisi enempi kaikissa käänteissä ja vaihtaisi itsekehun kuuntelijoiden kehumiseen.
Näin lähestyttäisiin suur yleisöä ?
Radio Yle 1. soittaa viihde musiikkia... uudistus..
9
366
Vastaukset
- Anonyymi
Uusi pikkupomo on oik. sekä ex.kapiainen.
Kommunismia ryhdytään suitsimaan ja se on hyvä se.
Ehkä Ylellä on vielä toivoa ...
saapa nähdä.- Anonyymi
Ei ole.
Suomen yleisradioyhtiö pitäisi perustaa nollasta uudelleen ja luoda sille nykyistä paljon tarkempi lainsäädäntö.
Yleisradio Oy:n voisi myydä joko kokonaan tai osissa tai se voisi tarjota sisältöjä maksua vastaan.
Osakeyhtiö sen ei tarvitsisi enää olla, sillä osekeyhtiölain taakse piilotetaan asioita veronmaksajilta nykyisin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole.
Suomen yleisradioyhtiö pitäisi perustaa nollasta uudelleen ja luoda sille nykyistä paljon tarkempi lainsäädäntö.
Yleisradio Oy:n voisi myydä joko kokonaan tai osissa tai se voisi tarjota sisältöjä maksua vastaan.
Osakeyhtiö sen ei tarvitsisi enää olla, sillä osekeyhtiölain taakse piilotetaan asioita veronmaksajilta nykyisin.Ensin pitää muutta lakia julkisesta palvelusta ja sehän ei menisi edes nykyhallituksen valtakaudella eduskunnassa läpi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole.
Suomen yleisradioyhtiö pitäisi perustaa nollasta uudelleen ja luoda sille nykyistä paljon tarkempi lainsäädäntö.
Yleisradio Oy:n voisi myydä joko kokonaan tai osissa tai se voisi tarjota sisältöjä maksua vastaan.
Osakeyhtiö sen ei tarvitsisi enää olla, sillä osekeyhtiölain taakse piilotetaan asioita veronmaksajilta nykyisin.Yleä ei voi eikä saa myydä! Ei edes osissa eikä sen sisältöjä voi tarjota maksua vastaan koska sillä on lakisääteisiä tehtäviä joita kaupallisilla EI OLE!
- Anonyymi
Tässä tarkoitetaan kai uutta makasiiniohjelmaksi nimettyä osuutta kello 13.30:n ja 15:n välillä. Puheosuuksia ja musiikkia, joka on pliisusti popahtavaa, rokahtavaa, etnohtavaa tai jazzahtavaa. Eli tylsää, harmitonta taustamusiikkia. Ehkä idea on saatu ulkomailta, jossa vastaavat kulttuurikanavat täyttävät tyhjiä hetkiä tämän tyylisillä kappaleilla.
- Anonyymi
Ottaisivat mallia Venäjän Majakista jossa puheohjelmisto on laadukasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ottaisivat mallia Venäjän Majakista jossa puheohjelmisto on laadukasta.
HAH, vai että laadukasta, pelkkää Kremlin sanelemaa propagandaa, ainakin luulen niin!
- Anonyymi
Surkea surkeampi YLE. Ei ole tarvetta eikä haluta kuunnella kuulijoit vaan uudistetaan ja muokataan sisältöjä vain miltä sisällöistä päättävistä henkilöistä itsestä tuntuu.
- Anonyymi
Kalkkisten kanava muuttui hetkessä Radio suoleksi, kun Alma ja Jenny tulivat kuvioihin. Samaa tyhjän päiväistä lätinää musiikilla höystettynä, mitä saa ihan tarpeeksi kaikilla radiokanavilla. Hauskaa, vaikka väkisin. Käänsin minuutin jälkeen R1 ;lle kuuntelemaan Stilleriä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t535500Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo933389Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel453289Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L742450SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral532337Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi751867Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2991685Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja
Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal201041Anteeksi T
Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa71036Kuinka kauan
Olet tuntenut kaivattusi oletko edes jutellut hänen kanssaan Tietääkö että kaipaat häntä63923