Ei voi väittää, etteikö Oulainen huolehtisi kaavateistään. Lähteentie on viimeisen tunnin aikana höylätty jo kymmenesti ja loppua ei ole näkyvissä. (pe 17.01.2025 klo 21-22). Jos kaikki tiet pidettäisiin näin hyvässä kunnossa, ei meillä olisi huolen häivää.
Hyvää tienpitoa?
Anonyymi-ap
151375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Onkohan kuljettaja ihan selvin päin?
Vai oisko iskenyt dementia?
Onko timo päässyt karkuun, toistoa, toistoa mikähän senkin aiheuttaa ?
Varmaan vois Oulaistenkadulle koulujen kohdalla myös tehdä jotain? Kohta sattuu jotain...
olkaa tyytyväisiä että jotain tehdää kunnolla. vai onko samat henkilöt tässä piikittelemässä,mitkä aina ennenkin? lopettakaa jo tuo jatkuva hyökkäys kun aikuisia ihmisiä tekin olette. ja jos apua tarvitsette,niin edelleen oulaskankaalta saa lääkärin aikoja.
Saa kyllä oulaskankaalta kysellä apua jos meinaa kulkea Oulaisissa katuja!
se sama porukka täällä niitä haukkuu
.. ketä ja miksi ? Kyllä teiden pidossa kaupungin keskustassa olisi työtä ennenkuin joku liiraa johonkin seinään tai toisten parkissa olevien autojen päälle, kuka silloin maksaa jos polanteet osoittautuu standardien mukaan liian korkeiksi ?
Sama tili tulee vaikka hommat tekee sinne päin! Varmaan VT. Tekninenjohtaja osaa vastata miksi hommat ei onnistu?
Eikä se haukkumista ole, mutta työn jälki on ala-arvoista paikoin ja valvonta tilaajan puolelta uupuu kokonaan.
Onko näin saadaan ns tunnin täyteen yhdellä tieosuudella , mites ne muut ?
Oletteko siis tyytyväisiä vai ette?
No ei tuohon voi olla tyytyväinen, tiet kuin kynnöspeltoa! Pohjanoteeraus saisi kaupungin vastaava henkilö ees yrittää huolehtia asioita, ai niin eihän se asu täällä..
kiitos kaupungille ja auraaville yrityksille hyvästä katujen kunnosta oulaisissa.ilo oli tulla entiseen kotikaupunkiin.
jep,oli kyllä hyvin aurattu perjantaille oulaisissa.
Niin kuin ois pikitietä kesäkelillä päästelly!