Hyvää tienpitoa?

Ei voi väittää, etteikö Oulainen huolehtisi kaavateistään. Lähteentie on viimeisen tunnin aikana höylätty jo kymmenesti ja loppua ei ole näkyvissä. (pe 17.01.2025 klo 21-22). Jos kaikki tiet pidettäisiin näin hyvässä kunnossa, ei meillä olisi huolen häivää.
151375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Onkohan kuljettaja ihan selvin päin?

Äänestä

Vai oisko iskenyt dementia?

Äänestä

Onko timo päässyt karkuun, toistoa, toistoa mikähän senkin aiheuttaa ?

Äänestä

Varmaan vois Oulaistenkadulle koulujen kohdalla myös tehdä jotain? Kohta sattuu jotain...

Äänestä

olkaa tyytyväisiä että jotain tehdää kunnolla. vai onko samat henkilöt tässä piikittelemässä,mitkä aina ennenkin? lopettakaa jo tuo jatkuva hyökkäys kun aikuisia ihmisiä tekin olette. ja jos apua tarvitsette,niin edelleen oulaskankaalta saa lääkärin aikoja.

Äänestä
  • Saa kyllä oulaskankaalta kysellä apua jos meinaa kulkea Oulaisissa katuja!

    Äänestä

se sama porukka täällä niitä haukkuu

Äänestä
  • .. ketä ja miksi ? Kyllä teiden pidossa kaupungin keskustassa olisi työtä ennenkuin joku liiraa johonkin seinään tai toisten parkissa olevien autojen päälle, kuka silloin maksaa jos polanteet osoittautuu standardien mukaan liian korkeiksi ?

    Äänestä

  • Sama tili tulee vaikka hommat tekee sinne päin! Varmaan VT. Tekninenjohtaja osaa vastata miksi hommat ei onnistu?
    Eikä se haukkumista ole, mutta työn jälki on ala-arvoista paikoin ja valvonta tilaajan puolelta uupuu kokonaan.

    Äänestä

Onko näin saadaan ns tunnin täyteen yhdellä tieosuudella , mites ne muut ?

Äänestä

Oletteko siis tyytyväisiä vai ette?

Äänestä
  • No ei tuohon voi olla tyytyväinen, tiet kuin kynnöspeltoa! Pohjanoteeraus saisi kaupungin vastaava henkilö ees yrittää huolehtia asioita, ai niin eihän se asu täällä..

    Äänestä

kiitos kaupungille ja auraaville yrityksille hyvästä katujen kunnosta oulaisissa.ilo oli tulla entiseen kotikaupunkiin.

Äänestä

jep,oli kyllä hyvin aurattu perjantaille oulaisissa.

Äänestä

Niin kuin ois pikitietä kesäkelillä päästelly!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei voi väittää, etteikö Oulainen huolehtisi kaavateistään. Lähteentie on viimeisen tunnin aikana höylätty jo kymmenesti ja loppua ei ole näkyvissä. (pe 17.01.2025 klo 21-22). Jos kaikki tiet pidettäisiin näin hyvässä kunnossa, ei meillä olisi huolen häivää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu