Karua on kertoma. Vähän osallistumista ja paljon luopumista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010967296.html
Arvatkaa mikä porukka on luopujien ykkönen?
Kansanedustajia ei kannat äänestää aluevaaleissa
11
170
Vastaukset
- Anonyymi
No ei ainakaan persuja kannata äänestää, erittäin alhaisia osalllistumisia
- Anonyymi
Näyttäisi olla äänestäjiä kohtaan petosjytkytystä?
- Anonyymi
Mitä vastasit?
- Anonyymi
Ketään ei kiinnosta äänestää.
- Anonyymi
Juuh, jah ka kuh, ilmaasta viinaa virtaa, sill oppiit vaan juomariks, tuomaristakii tuloo juomari, hukka investointeja liikaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuh, jah ka kuh, ilmaasta viinaa virtaa, sill oppiit vaan juomariks, tuomaristakii tuloo juomari, hukka investointeja liikaa.
Ei kai muut kuin persut meinaan Immosia riittää?
- Anonyymi
Koo Koo kengän kannat
- Anonyymi
Totta kai äänestän perussuomalaisia. Suomen parhaaksi 👍
- Anonyymi
Olet oikeassa me tarvitaan lisää köyhiä. Siksi ääni Perussuomalaisille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet oikeassa me tarvitaan lisää köyhiä. Siksi ääni Perussuomalaisille.
Kuten persut sanovat täällä on Hienon Kuningataren paha olla, kun on liikaa vasemmistolaisia.
- Anonyymi
Totuutta ei sinun plakkariisi tipahda, mutta liippareita ovat, jotka eivät yritäkkään hoitaa velvollisuuksiaan. Raha, on helppo nakki.
Ei yhtään ääntä aluevaaleihin, ei myöskään kuntavaaleihin.
Tämä show on ylittänyt mauttomuuden rajat.
Kuntalaisia, kansalaisia pidetään Pelle Hermannin jatkoksina.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3982110Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek121949Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2501405Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.821049Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel56965Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402938Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39818- 56779
- 75760
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70734