Lähestynyt kukaan mies?
Onko sinua nainen tänä aikana
Anonyymi-ap
29642
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
On.
Minä aikana?
On, Mutta ei kiinnosta muut!
Ei ole…enkä ole lähestynyt ketään. Olen talviunilla ja herään ehkä keväällä tähän elämään🤣
🐻🤗🐻
Ei se ole mahdollista
❤️❤️❤️
Miksei ole?🤨🤭
On. Ja jotkut ovat lähteneet kostamaan pakkejaan! Enkä puhu nyt mistään tosi tasokkaista, vaan mitä olen törmännyt. Miten saatoit jättää mut yksin?? No eräänlainen sielun oppikurssi varmaan tämäkin sitten.
On ja yhden blokkasin Facessa /Mesessa,! Rasittava tyyppi
Kukaan ei kiinnosta kuin hän siinä mielessä ja enemmän. Kyllä minä ihmisille juttelen, kun on tämä taantuma. 😏
En tiedä vastasiko hän... Mutta ajattelinkin että koska hän on niin tavattoman kaunis niin on voinut ollakin kysyntää. Muuten vaan kysyin ei siitä sen enempää. Toivottavasti kaikki kuitenkin hyvin ettei ole stressin aiheuttajia. Hyvää yötä ❤️ Lähden nukkumaan.
ap
minäkin juuri laitoin tuohon että menen nukkumaan. Hyvää yötä tähänkin. Kauniita unia!
Harvat varattuja lähestyy mutta niitäkin toki löytyy
Tarkoitat kai sitä että onko hän, nainen huomannut sinun stallkaavan häntä?
Ei kuulu sulle.
Niin tai sitten se esittää monia muita jotta saa loukattua jos vaikka jäi itse ruikuttaa yksinään.
Nainen jätti epärehellisen miehen vuosia sitten ja on elänyt rauhallista elämää yksinään. Kahdesti on mies vaikuttanut naisen luottotietoihin ja kolmatta kertaa ei enää kenenkään kanssa tule. Luottotiedot ollut jo pitkään kunnossa. Oli fyysistä ja henkistä väkivaltaa. Ja vieläkin exä jaksaa puhua paskaa ja kääntää asiat päälaelleen. Haukkui ystävättäreni minulle ja minut ystävättärien läsnäollessa heille.
Minä en todellakaan ruikuta yksinäisyydestäni. En ole yksinäinen vaika asunkin yksin. En ole koskaan tuntenut itseäni yksinäiseksi, vaikka viihdynkin enimmäkseni yksin. Minulla ei ole pakko olla sitä ihailijakööriä joita jotkut niin kovin tarvitsevat nostaakseen omaa itsetuntoaan. En ole laumasielu. Olen omantien kulkija. En anna kenenkään tulla enää sotkemaan elämääni. Päästän elämääni vain harvat ja valitut. Minut on kasvatettu pienestä pitäen hyvin itsenäiseksi. Sen verran olen pettynyt elämässä että olen hyväksynyt sen jotta elän loppuelämäni yksin jos niin on tarkoitettu. Luoja yksin tietää.
Minä en loukkaa toisia, paitsi jos suorailmaisuni on loukkausta ja jotkut eivät kestä sitä.
Minä olen suorapuheinen ja saatan ilmaista toiselle ihmiselle hänen todelliset negatiiviset tarkoitusperänsä suoraan vaikka hän ei ole niistä kertonut. Kaikki eivät siitä tykkää. Myös positiiviset tunteet sanon suoraan. Minulta saa rehellisen vastauksen jos kysyy mielipidettä johonkin. Olen oppinut näkemään ihmisen lävitse. Ole oppinut kuuntelemaan ja tottelemaan intuitiotani.
Introverttinä tarvitsen omaa rauhaa ja tilaa toteuttaa itseäni luovuuden lähteillä.
Äitini on samanlainen. Me molemmat emme tarvitse miestä tekemään meitä onnellisiksi, me osaamme tehdä itse itsemme onnellisiksi. Jokainen ihminen on vastuussa omasta onnellisuudestaan.
Aivan eri asia on ne ihmiset jotka pelkäävät yksinäisyyttä ja yksinoloa. Heillä on oltava lauma ympärillään jonka keskipisteenä he ovat. He menevät lauman mukana vaikka suonsilmään. Sellaiset ovat ihmissuhteessa hyvinkin rasittavia. He ovat niitä energiasyöppöjä alias energiavampyyreita. He vievät voimia eli energiaa toisilta ihmisiltä.
Sellaisia ovat myös stalkkerit ja toisten elämään puuttuvat ihmiset joilla ei ole sitä itsenäistä omaa elämää. Heille on kauhistus elää yksin ja heillä on pakko olla joku ihminen siinä rinnallaan vaikka sitten ilman rakkautta. Sellainen ei tuo mitään hyvää tullessaan.
Parempi olla yksin kuin pakosta jonkun kanssa tai iso lauma ympärillään ja silti tyytymättömänä. Yksin ollessaan näkee ja kuulee enemmän ja huomaa paremmin mitä ympärillä tapahtuu. Ei tarvitse luovuttaa energiaansa toiselle ihmiselle joka on valmis sieppaamaan sen.
En tiedä ymmärsitkö, ei sillä väliä, en takerru pikkuasioihin, ei merkitystä, emme tunne.
Ei tämän enenpää.
Oletko sä nainen vai se epärehellinen mies?
Vai mitä vttua?
Muutoin tossa oli kyllä liikaakin tuttua huttua....
Mun energia hävisi tuon tekstin jälkeen.
Noo, onhan niitä ehdokkaita ollut, mutta kun sitten se olet kuitenkin sinä/hän joka ajatukseni aina valtaa..
Hyvää yötä 💫
On lähestynyt. Yllätyin että vientiä on näin paljon. Yhden matkaan lähtisin heti, niiden muiden en niinkään. Tämä yksi mies on laittanut riman tosi ylös.
Onhan toki useampikin,
ja itse olen lähestynyt jotakuta miestä myös.
Mitäs nyt sitten?
Eikö saisi jatkaa elämistä,
mennä eteenpäin?
Pitäisikö loppu elämä istua yksin,
itkeä ja kaivata turhaan jotain?
Jotain mitä ei koskaan tapahdu.
-t-
Ei minua yleensä kukaan lähesty. Nyt taas ihan riittävästi ihmisiä ympärillä. Lähinnä naisia.
Tottakai jatkuvasti tulee vastaan heitä jotka yrittää, mutta en enää kerro niistä kenellekään. Nauti epävarmuudestasi stalkkeri. Ajattele jos mulla olisi sellaisia kiihkeitä pikasalatreffejä tyyppien kanssa joiden kanssa en vaihda yhteystietoja ja joihin tutustun millon missäkin. Ehkä alkaisin randomisti hyppäämään tyyppien kyytiin sosiaalisten kontaktien vuoksi, kun koitat katkoa kaikki ihmissuhteeni heihin joilla on yhteystietoni. Sekö olisi sinulle se suunta mitä toivot? Eikö sittenkin olisi hyvä antaa mun muodostaa parisuhde?
Eihän mua nyt ole koskaan uskaltanut kukaan lähestyä. 😃
On. Mutta vain yks Hän, ja ne muuthan ei mulle kelpaa.
On monikin
- sivusta
Ei ole ollut ketään muuta sen jälkeen kun tunteet syttyivät välillämme. Tiesin aina, että tulisit lopulta takaisin luokseni. Olen aina tietyllä tavalla luottanut sinuun, vaikkei asiat ole olleet helppoja. Ja nähnyt sisimpääsi. Jos olisin päätynyt toiseen syliin, et koskaan olisi antanut sitä anteeksi itsellesi. Ehkä meidän aikamme vielä koittaa, kun kevät herää nupustaan.
https://youtu.be/-lBVD28UxIY?si=2Y-TC_O_5Q5GVZSv
On aika monikin, mutta ei ne muut suhteet onnistu koska rakastan sinua!