Takseja ei saa ladata julkisilla asemilla

En välitä, pakkohan niitä on ladata. Eriarvoistamista, syrjintää. Mitä sanoo taksiliitto?
2204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taksiliitto on kuluttajien etua ajava liitto. Ei siellä kukaan puolusta taksialalla toimivia yrittäjiä ja työntekijöitä.

Äänestä

Se jos jokin on noloa, jos taksimiehet alkaisivat ladata takseja julkisilla latauspisteillä.

Ne olisivat hyvin äkkiä täynnä hampurilaisravintoloiden ja muitakin eritteitä täynnä.
Se olisi mielestäni ympäristörikos.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En välitä, pakkohan niitä on ladata. Eriarvoistamista, syrjintää. Mitä sanoo taksiliitto?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu