Suomi on konkurssissa, mutta syytä ei kerrota

Anonyymi-ap

Lahjamiljardeja on jaettu vuosittain maailman tuuliin. On rahoitettu Ukrainan sotaa (+3 mrd), Afganistanin naisten lukutautoa (1 mrd), Mombasan satamaa ja tupakkalakkoja ja loputtomia sotia Afrikassa ja Lähi-Idässä. Lahjarahasta äärimmäisen harvoi kuuluu perästäpäin. EU:lle ollaan nettomaksajia maailman tappiin asti. Suomessa ei liene yhtään EU-varoilla rakenettua siltaa. Espanjassa ja Portugalissa muunlaisia siltoja ei olekaan.

4

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kumpaa nyt haluat: sitäkö, että Suomen taloustilanne paranee, vai sitä, että se huononee vielä niin paljon, että EU:ssakin oltaisiin nettosaajia

      • Anonyymi

        Molempia. Talouden tilan paraneminen tulee viemään vuosia, jos onnistuu koskaan. Siihen asti meidän pitäisi olla nettosaaja EU:lta. On annettu lahjaksi rahaa niin pajon että Suomesta on tullut nettosaaja.


    • Anonyymi

      Ei Suomen kusettaminen EUssa lopu kun poliitikkomme on rähmällään sinne. Ero on ainoa vaihtoehto Suomen säilyttämiseksi.

    • Anonyymi

      Aloittaja laulaa tyypillisiä persulle opetettuja lauluja. Sanat menevät "uli uli uijui nyyh kuse marriini meni ja teki velkaa ja muutti sitte muualle uli uli uijui nyyh............"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2155
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      336
      1358
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1315
    4. 157
      1198
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1021
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      958
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      909
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      878
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      26
      832
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      819
    Aihe