Muskin käsitervdehdyksestä

Oma arvioni oli, että se oli sattumanvarianen summittainen käsiliike.

Analyysi: Jos ihminen ihannoisi natseja, niin ei hän vielä tuossa vaiheessa tulisi kaapista. Musk voidaan viidessä minuutissa potkia pihalle.

Lisäksi hänen muut liikkeensä oli niin erikoisia, että tuo mennee siihen joukkoon.

Totta kai pieni mahis on, että nyt Musk kuvitteli, että vallassa ollaan ja voin toteuttaa kaiken ja käytti sitten sitä merkkiä, jota on joutunut panttaamaan ja piilottelemaan.
7118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Muistakaa, että voi olla natsi vaikka ei haluaisi juutalaisille mitään pahaa. Natsius on sitä, että ei hyväksy kaikkia ja voi alkaa vaikka syrjiin ja listiin homoja, intiaaneja, naisia, miehiä, vanhoja, sokeita. Me ei tiedetä mihin tuo natsi vihansa kohdistaa.

On jopa ovelaa puhua juutalaisista hyvään sävyyn, niin silloin kuulija ei tajua yhdistää ihmistä natseihin.

Äänestä

Musk tuli kaapista.

Äänestä
  • Voi herttileijaa. Kyllä pitää kädet olla syvällä taskuissa, ettei vasemmistolainen joka puolella näe natseja. Se on lukuisia kertoja, kun olen itsekin vastaavalla tavalla kättäni heilauttanut. Vasemmisto vääntämällä vääntää käden pysähtymään tiettyyn kohtaan, niin natsihan se. Olen siis itsekin paatunut natsi, kun tervehdin ihmisiä. Vassari taitaa olla umpiputinisti, kun suukottelee.

    Äänestä

taas yksi persu pääsyt julkipaikalle

Äänestä

Ei tuo ole lähelläkään natsitervehdystä. Itse Adolfkin raivostuisi, jos tuolla tavoin välinpitämättömästi natsi tervehtii. Katsekin ihan muualla. Verrattavissa erään entisen vasemmistopresidentin "kyllä se siitä" -heilautukseen. Siinäkin käsi tavoitti epäilyttävän asennon, jos niin haluaa nähdä. Ja entäs lentopalloillessa... natsit torjunnassa.

Äänestä
  • Sininen ei ole sinistä, punainen ei ole punaista, fasisti ei ole fasisti.

    Tuon tasoiset houreet karkoittavat normaali-ihmiset kauas, ja lopulta on fasisteilla edessä hoitoon ohjaus, jos ei hyvällä niin pahalla.

    Äänestä

Turha teidän fasistien on yrittää piilotella totuutta. Ihan yhtä turhaa kuin piilottelisitte juopon juomista.
Musk komppaa myös saksalaista äärioikeistopuolue AfD:tä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oma arvioni oli, että se oli sattumanvarianen summittainen käsiliike.

Analyysi: Jos ihminen ihannoisi natseja, niin ei hän vielä tuossa vaiheessa tulisi kaapista. Musk voidaan viidessä minuutissa potkia pihalle.

Lisäksi hänen muut liikkeensä oli niin erikoisia, että tuo mennee siihen joukkoon.

Totta kai pieni mahis on, että nyt Musk kuvitteli, että vallassa ollaan ja voin toteuttaa kaiken ja käytti sitten sitä merkkiä, jota on joutunut panttaamaan ja piilottelemaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu