Viikosta toiseen lennetään hyökkäyssotakoneilla useiden tuntien ajan, monta kertaa päivässä. Kyllä riittää rahaa kun kohde on oikea.
Olisivat käyttäneet nuokin rahat ohjuksiin ja droneihin, muutaman haavoittuvaisen ylihintaisen koneen sijaan. Ja venäjäröllin/botin ei tarvitse alkaa räkyttämään tämän alle.
Ei näytä olevan valtiolla rahasta pulaa
7
271
Vastaukset 7
- Anonyymi
Sellaista se on teillä siellä Venäjällä.
- Anonyymi
Putin on todellista elvytystä ja mittavan työuran aikana saapuvan toisen kanssa naimisiin ystävänpäivänä on aina ollut viinaa.
- Anonyymi
Yksi Hornetti kun lentää tunnin, kustannukset / kulut on Suomen valtiolle 18 000 euroa.
Eli karkeasti sanottuna, tunnin kun Hornetti lentää niin se on omakotitalon hinta.- Anonyymi
Melko edullinen ok.talo.
- Anonyymi
Nepä ajaa alamäet vapaalla, ei mene kerosiinia paljon pskaakaan. Olen tutkinut asian.
- Anonyymi
Joku siellä Suomen taivaalla aina lentelee, ainakin vielä ne on omia.
- Anonyymi
Ei niille koneille tavallinen tallaaja voi mitään, muuta kuin katsella.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411907Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7111312- 1011067
- 102918
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88914- 66761
- 33662
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.69532Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13528- 78511