Tämä on ilon päivä 😂
Yle vähentää 300 ihmistä
Anonyymi-ap
18237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Jumala on sittenkin olemassa 👃
Yle novosti pois suomen televisiosta
Merjalle lisää palkkaa.
Merja on ihan selvästi alipalkattuna , lisää liksaa vaan.
Tämän huonommaksi ei voi Yle enää mennä. Eihän sieltä enää uutisiakaan kannata katsoa. Kimittävä äänisiä lukijoita otettu suoraan pystymetsästä ja muita toopeja.
Itse olen maksanut itselleni pari Saksan kanavaa, josta näen uutiset ( laajemmin ) ja ohjelmatarjonta on hyvä.
Toivottavasti rikosrekisterin omaavat saavat lähteä.
Toivottavasti radion puolelta lähtee noi tyhjän naurajat, omia asioitaan lätisevät, ammattitaidottomat turhakkeet.
Voisko rikosrekisterin omaavat erottaa kaikista PUOLUEISTA.
Euroopan suurin työttömyys kasvaa. Hyvä oikeistopuolueet.
Joo.
Kävikö Ylen toimittajat ollenkaan Venla-gaalassa ottamassa näytteitä vessan pinnoilta?
Olisi kannattanut käydä.
300 on ihan hyvä alku.
Lisää vain
Kai Persut huolehtii, että ihmiset saa rahaa Netflix-tilaukseen, kun kohta televisio tyhjää täynnä, vai onko kiire sopeutumiseläkkeelle?
Eiköhän näillä persuilla ole jo kiire sopeutumiseläkkeelle !
Yle on vajonnut niin alas ohjelma tarjonnallaan, ettei sieltä nousta ilman " suurta puhdistusta ".
No samapa tuo. Koko Suomi ajetaan näköjään alas.
Aivan uskomatonta, miten huonoa ohjelmaa televisio nykyään lähettää? Mitä ihmettä on tapahtunut? Ennen sentään tuli edes pari hyvää ohjelmaa, joita odotti, nykyään pelkkiä uusintoja, tai aivan tyhjänpäiväistä sontaa!! Mainokset ja ällöttävät pimputukset on tulleet kunnon ohjelmien tilalle.
Moni johtaja saa nyt kenkää...???