Hyvät omituiset naapurit

Anonyymi-ap

Ex-pääministeri Sanna Marinin vainoamisesta epäilty mies asuu Helsingin Töölössä. Arvoalueella sijaitseva asunto on melko lähellä Marinin asuntoa.

Miehen kanssa samassa talossa asuva Liisa kertoo IS:lle, että on tavannut kyseisen 36-vuotiaan miehen talon rappukäytävässä.

– Hän tuli esittäytymään, sanoi nimensä, Liisa kertoo.

– Se ei ole ihan tavallista aina, että esittäydyttäisiin, hän jatkaa.

Liisa kuvailee miestä omien havaintojensa perusteella ystävälliseksi ja ”kaikin puolin normaaliksi”. Hän kertoo, ettei ole havainnut miehen asunnolla erikoista käytöstä tai häiriötä.

Liisa kertoo, ettei ole nähnyt miestä joulun jälkeen. Hän ei osaa sanoa, kuinka kauan mies on asunut talossa, mutta kertoo törmänneensä tähän muutaman kerran.Jouluaattona mies on käräjäoikeuden mukaan soittanut Marinin ovikelloa, koputellut, yrittänyt avata postiluukkua ja ovea, puhunut oven läpi sekä pussaillut ovisilmää. Tilanne oli kestänyt kymmenen minuutin ajan.

7

711

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä ystävällinen mies on uhannut tappaa eksänsä ja heidän yhteisen lapsensa.

      (Mitenkähän tämä liittyy Kangasalaan?)

      • Anonyymi

        "(Mitenkähän tämä liittyy Kangasalaan?)"
        Saman värisiä kyttäreitä löytyy Suoramalta....


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "(Mitenkähän tämä liittyy Kangasalaan?)"
        Saman värisiä kyttäreitä löytyy Suoramalta....

        Matu olisi vain tullut moikkaamaan hyvää ystäväänsä Sannaa.


    • Anonyymi

      Sammuta jo ne jouluvalot vai onko tullut pipi.

    • Anonyymi

      Näen valoja tulee seinän lävitse oisko ufot tai se hullu naapuri.

    • Anonyymi

      Mene töihin.

    • Anonyymi00008

      AnbcxzSgj

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      201
      1621
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      1031
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      954
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      912
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      61
      906
    6. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      11
      790
    7. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      267
      782
    8. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      75
      727
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      61
      722
    10. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      342
      721
    Aihe