Puheejohtaja Koskela haluaa poistaa työvoiman saatavuusharkinnan ja avata tulvaportit kaikille maailman köyhille työnhakijoille. Käytännössä tapahtuu niin, ettö tehdään pari vuotta orjatyötä valetyösopimuksen turvin ja sitten kehitysmaalainen saa pysyvän työperusteisen oleskeluluvan, sekä pääsee samalle viivalle vähävaraisten kantasuomalaisten kanssa.
Nyt on pakko kysyä, kenen asiaa Vasemmistoliitto ajaa? Mikä ikinä se eturyhmä onkaan, niin he eivät ole suomalaisia duunareita tai vähävaraisia.
Kenen asiaa Vasemmistoliitto ajaa?
Anonyymi-ap
3
104
Vastaukset
- Anonyymi
Älä höpötä!
- Anonyymi
LaitaVasemmiston PUNIKKI-Kommunistit - Ei Aja KENENKÄÄN Asiaa - !
- LaitaVasemmisto Yrittää Vain Saada Lisää Kannattajia -
- - Koska LaitaVasemmisto on KuolevaPuolue -!
- Anonyymi
En tiedä, mutta suomalaisten asiaa vasemmisto ei ole ajanut pitkään aikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!851828- 821670
- 501339
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai471265Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481172- 1161140
- 39935
Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!23932Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen59922Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket23903