Kun se on hienoa osata Prosenteilla pelata,vaikka rakkauteen ei sitä sovelleta !?
Tänä idioottinen sääty ja koulumaailma,opettaa parempiosaisten etuja !?
Palkan-jaEläke korotukset Prosentein, kuin leipää murretais tulojen mukaan,ei mitään järkeä !?
6
160
Vastaukset
- Anonyymi
Tämää näyttää olevan arka-asia,palkankorotus varkaillekkin ja vielä enemmän titteli elätteille,raukkamaisina !?
- Anonyymi
Demokratiaa eikö haluta,palkka ja eläke korotuksiin,se vois valtion talodenkin pelastaa,eikä tuhota !?
- Anonyymi
Työnnä se demokratias sinne minne ei aurinko paista!!!!!!!!!! Tajuatko että ei se natsi rasisti huutelu ole sitä demokratiaa, niin kuin älyvapainen anarkisti kuvittelee!!!!
Demokratiaahan tosiaan kaivataan ja siten työehdotkin pitää saada eduskunnan hoitoon. Eduskuntahan on koko maan demokraattinen hallitsija, muita kun ei ole!
- Anonyymi
Oksennatteko prosenttimääräisesti, epäilen !?
- Anonyymi
Pienipalkkaisten,on Inflaatio prosentilla syätävä vähemmän ja suurempi palkkainen vuosiivuodelta enemmän,se nykyrendi, kansakoulu laskuopilla ei !?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578960IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116237Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661340Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61291- 1091101
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.78949Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60857Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43778MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23676