Tuolla hullulla koiralla ei ole muuta vaihtoehtoa. Siperialaisen öljyn myynti kannattavalla hinnalla on lähes täysin seis, valtion talous kuralla ja taistelukyky lopussa.
Nyt pitäisi saada edes jotenkin siedettävä rauha.
Mahdollisesta rauhasta huolimatta Putinilla ei ole mitään asiaa oikeiden valtionjohtajien joukkoon. Unkarin Orban on ääliö, Kiinan nakkisilmä ja P-Korean läskipää eivät ole muuta kuin diktaattoreita.
Putinille tulee paskainen loppu, kunhan venäläiset tajuavat kuinka paljon venäläispoikia kaatui ja kuinka kalliiksi tuo "erikoisoperaatio" kokonaisuudessaan kävi.
Putin haluaa nyt lopettaa
4
173
Vastaukset
- Anonyymi
Putini on kuin dooopermanni ja Trump on kuin hölmöävä ajokoira joka räkyttää kaikille ohi kulkijoille.
Pitäs panna samaan häkkkiin ne ja katsoa kumpi kävelee ulos. - Anonyymi
Ei siinä Usa:n taloudessakaan kehumista ole,niin velkainen ettei numeroja riitä..
- Anonyymi
Jos idiootti vatnikki huilo Pietarista luita aloituxen ja ymmärtäisit mitä siinä luki. . Oli kyse teidän Puten lätistä.
- Anonyymi
Nyyt se pöljä ukko tuhoaa loputkin tulleilla jotka Amerikkalaiset itse maksaa itselle....siis yritysten ja kansalaisten rahat ryöstetään valtiolle valheellisesti sanomalla että ulkomaiset tavaran tuojat maksaa..
Tullit maksaa aina tavaran tilaaja eli Usa; n /Tullista tavaran lunastavat yhtiöt jotka panee hinnan korotuksen kansalaisten hintoihin tietysti.... siinä tapauksessa :)
Tyhmää kansaa kun uskoo..
Sitä ihmettelen että sijoittajiin menee läpi tuo huijaus...kun pörssit näyttää nousevan edelleen..
Viikon päästä alkaa ensimmäiset tullit pyöriä...kuukauden kuluttua pörssit romahtaa :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1285744
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3962559- 1342467
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv72066- 121323
- 581055
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍91038- 51912
- 76825
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101815