hyviä päätöksiä yle ja toivottavasti muista kanavista sama juttu

Anonyymi-ap

säästöjä on tehty jo vuosia julkisilla, sekä hyvinvoinpuolella että valtion firmoissa
työntekijöiden vähentämisissä
nyt kun vielä ymmärrettäs johtajien määrää pienentää suhteessa työntekijöihin'
työntekijöitä myös hyvinvointipuolella lomautettu, kait sentään johtajien on kannetta säästöissä koska siellä ne kovemmin tienaavat on 20 000 palkaa, muita palkkioita , lomarahoja ja muuta bonusta vuodessa 300 000-400 000 tienaavat ovat kantamasakortensakekoon

telkusta tulee kymmeniä kanavia ohjelmiaja suurin osaa uusintoja ja suurin osa ohjelmista täyttää soopaa, julkkiksia mukana kaikissa ohjelmissa eli heitä elätetään verovaroin niinkuin muutakin taidehömppää .
taiteen nimissä maksetut apurahat ja palkkiot laskettais viimeisen kymmenen vuoden sisään ,summa aika helvetillinen lisänä taidekoulujen opiskelijat ja sen tuomat elätyskulut ja vielä pelkästään opinahjojen kulut vuosittain.
Meillä ulkomaalaisia opiskelijoita myös aivan liikaa , semmonen 30 000 tuhatta vuosi per pää ,
A.studiokin päivittäin käsittelee ulkomaan tapahtumia ja asioita ja siellä viisaita ihmisiä päivittäin kommentoimassa , ei varmaan halvimmasta päästä tehtyä ohjelmaa ole kun kaikillekeskustelijoille maksetaan riihikuivaa kommenteistaan,

mainokset suurin osa ihan turhia , on ne sitten tulevia ohjelmia ja tai muita mainoksia vois keskittää päivällä tunnin jaksoihin,

urehilukanavien lässytykset sais jättää pois. KALLEN NAAMA ÄLLÖTTÄÄ LÄHES KAIKKIA KEITÄ TUNNEN ja heitäkin elätetään verovaroin vuodesta toiseen, miksi ei riitä että näytetään kisat ja se on siinä ,nehän spekuloinnit on typerimpiä mitä voi olla.

ainoa itse pidän mielenkiintoisena on PRISMA , näissä ohjelmissa mielenkiintoisia asioita helposti taviksen ymmärrettävissä ja tutkittuja tietoja.

ehdotan että suurin osaa tv kanavista pois ja keskitytään kahteen kanavaan jotka lähettävät ohjelmia ja jotka ei pelkästään uusintoja ainakaan iltalähetykset,

0

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

        Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
        Maailman menoa
        46
        9055
      2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

        Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
        Maailman menoa
        103
        6488
      3. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

        Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
        Maailman menoa
        105
        6186
      4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

        https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
        Maailman menoa
        133
        4707
      5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

        Rakastamallesi ihmiselle.
        Ikävä
        165
        4563
      6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

        Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
        Maailman menoa
        86
        3152
      7. Pystyisitkö olla

        Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
        Ikävä
        169
        2291
      8. Paras muistosi

        kaivatustasi?
        Ikävä
        65
        2168
      9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

        Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
        Ikävä
        159
        2116
      10. Mitä sä musta oikein haluat?!

        Anna olla jo.
        Ikävä
        49
        1901
      Aihe