Trump ei ole ainoastaan wokeilijoiden vaan myös vegeilijöiden kauhu.

Anonyymi-ap

Lääkärin mukaan Trump voi elää 200-vuotiaaksi asti. Ja mitä Trump syö:
-aamiaisella ei mitään, lounaalla ei mitään, paitsi ehkä leikkelevoileivän, päivällisellä sitten mässäillään McDonald'sissa, joka koostuu kahdesta Big Macista, kahdesta Filet-O-Fish kalahampurilaisesta ja pienestä suklaapirtelöstä. Juomana 12 tölkkiä sokeritonta Diet Cokea.

Tämä sama rutiini on päivästä ja vuodesta toiseen.

Suomen ruokasuositus on kirjoitettava uusiksi. Siinä missä Trump elää 200-vuotiaaksi, itujen imijät menehtyvät jo viisikymppisenä pelkkään masennukseen.

4

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika outo uni sulla, todellakin, jos nyt edes oli uni. Sanovat, että sekakäyttö aiheuttaa aika hurjia hallusinaatioita.
      Miltä tuntui kun "heräsit"? Oliko hiki? Vapisuttiko? Itkettääkö? Onko maha sekaisin? Oletko yrittänyt masturboida?

    • Anonyymi

      Trumpin 100 vuotinen valtakausi näyttää toteutuvan vastoin woke- ja vegehörhöjen aivopesuyritysten. Totuus kun on, sukupuolia on vain kaksi ja ihminen on luotu syömään sekaravintoa, jossa liha on elintärkeässä osassa. Ilman noita totuuksia ihmistä ei olisi edes olemassa. Lihassa olevat ravinne aineet ovat ihmiselle elintärkeitä ja ilman niitä ihminen vaan kuihtuu ja rappeutuu aivoista alkaen. Siitä löytyy eläviä esimerkkejä.

    • Anonyymi

      Herää kysymys; millaiseksi ihminen muuttuisi pelkällä kasvisravinnolla aikojen saatossa?
      Kasvaisiko dinosaurukseksi vai kuihtuisiko muurahaiseksi?

    • Anonyymi

      Maailman kuuluisin ja ehkä menestynein sijoittaja ja miljardööri Warren Buffett täyttää tänä vuonna 95, ja on Trumpin kanssa aika lailla samoilla linjoilla. Buffett popsii Oreo-keksejä, McDonaldsin burgereita ja Dairy Queen jäätelöä. Nämä huuhtoo alas Cherry tai Diet Cokiksella jota juo keskimäärin viitisen tölkkiä päivässä.
      Buffett kerran heittikin kuuluisasti että ”näin tilastoista että ihmisiä kuolee keskimäärin vähiten kuusivuotiaina, joten päätin että syön kuin kuusivuotias - tilastot eivät valehtele"
      Eiköhän se elämänasenne ja stressinsietokyky vaikuta elämänlaatuun ja pitkäikäisyyteen ainakin yhtä paljon kuin tuo ruokavaliokin. Trump näyttää olevan täynnä energiaa, hulluja ideoita ja puuskuttaa kuin höyryjuna kohti uusia haasteita. Buffett taas ottaa rennosti, nauraa paljon, soittelee ukulelea ja nauttii yksinkertaisesta elämästä mutta eivät taida kumpikaan istua valittamassa, surkuttelemassa ja murehtimassa koko ajan montako kaloria on Big Macissa ja montako askelta tuli päivän aikana askelmittarin mukaan otettua...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5676
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      98
      4876
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4834
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      395
      2449
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2370
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      4
      2032
    7. 115
      1965
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1627
    9. 383
      1397
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1243
    Aihe