Oas yhteispäivystys säilytettävä

Ole sinäkin vaikuttamassa asiaan jättämällä allekirjoitus osoitteessa:
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/14659
6317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Käy ite

Äänestä

Turhaa hommaa.ministerit yms ovat asiat päättäneet jo.ei auta vaikka keräisi miljoona nimeä listaan ne siellä NS päättävissä elimissä vaan naureskelevat.onhan näitä tapauksia Suomessa nähty.pitää olla järeämmät keinot mutta kansa ei uskalla tehdä mitään.suomi on enään muisto vain.purra ja orpopoika lyövät naulat kanteen.miksi piti natoonkin mennä.nut jäsenmaksujen kanssa kusessa.samoin ei maksaa ja vie kaiken päätäntävalta suomesta.sitten tähän lisäämme vielä arvoisan pressan joka näköjään vaan kiertää kaiken maailman kissanristiäiset ja on niin Amerikan hullu että oksettaa.suomo sekaisin ja kansanedustajat tekevät mitä ääliöimpiä juttuja.kansanedustajat pudottaa 100 edustajaan ja avustajat yms pois.ministeteilläkin avustajia kymmeniä.mitään järkeä ei ole.hyväveli toimii Suomessa ja puolekuria perkele noudattavat.mitä vitun ääliö itä kun ihailevat jotain paskaa eli puoluetta.puoluetuet pois ja maataloustuet sekä nämä yhtiötuet.turhat ministeriöt yms elyt lopetettava ja maakunta johtajat pois.

Äänestä

Allekirjoitin. Tehkää muut samoin, mitään ei ainakaan saa jos ei yritetä.

Äänestä

Haasta myös ystävät ja tuttavat mukaan

Äänestä

Eiköhän tuo oo jokaisen oma asia

Äänestä
  • Samalla Karjala takaisin kun venäjä sekasi

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ole sinäkin vaikuttamassa asiaan jättämällä allekirjoitus osoitteessa:
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/14659

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu