Ihme juttu kun menin pyöräilee niin myrskylinnankujan alikulkutunnelista tulee auto. Yritti sit avata puomia et pääsee läpi. Pysähdyin ja sanoin että täältä ei saa ajaa autolla ja et mihin hän on menossa. Prismaan. Mistä oot tulossa niin sanoi et Humppilassa päin ,niin miten hän sit on joutunut myrskylinnanujan alikulkuun . Tuntui että oli ihan sekaisinkin. Sanoin että mene siitä nyt sitten vaan kun paha olis ollut peruutellakaan takaisin sinne sillan alle. En tiiä mikä juttu oli.
Myrskylinnankatu
Anonyymi-ap
6511
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oikaisu MYRSKYLINNANKUJA
Tuo kohta on Satakunnantietä. Jos tullaan Prismasta päin, niin ns Raudan talon kohdalla Satakunnantie vaihtuu Myrskylinnankaduksi. Ja tämä taas muuttuu Myrskylinnankujaksi Nahinlahden kohdalla rantaa myötäillen.
Ps Tämä auto ei ole ensimmäinen joka yrittää ns takakautta Prismaan. Silloin tällöin tulee autoja jossa kuljettaja kysyy neuvoa milloin mihinkin.
Mut miten se sinne alikulkuun joutuu jos oli tulossa Humppilassa sitä en ymmärrä
Tahallaan varmaan ajettu, kun ei ole viitsitty ajaa eteenpäin tai palata muutama sata metriä. Näkeehän ns. sokea reettakin ettei väylät ole autolle. Ne viitat pitäis taipua suht pienellä voimalla (kokeiltu on!), mutta kun niissä on jousivastus, niin päin joutuu ajaan jos yksin matkassa.
lajijasuris
Jotkut navigaattorit ohjaa tuota kautta. Ei ole ensimmäinen 'kauempaa' tullut joka on tuolla seikkaillut.
Aloitekykyinen yksilö.