Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Tein ite kenokoneen

Temusta pingispalloja .
Musta pussi.
Numeroin palloja 70
1-70
Sit nostaa sokkona sieltä 20 palloa .....
Muutaman sata kertaa saa nostella palloja että osuu edes se seitsemän oikein kymmenestä.
Sitä parempaa tulosta en ole edes saanut.
4330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Loistava idea 😁👍

Äänestä

Neulo tai liimaa pussin sisäpuolelle tasku. Laita etukäteen taskuun haluamasi pallot. Arpoessasi kauhot pussin sisältöä aivan normaalisti, mutta nostatkin pallot taskusta yksi kerrallaan. Näin voit helposti kohdentaa voittorivin haluamallasi tavalla.

Äänestä
  • Tuo on paljon helpompaa tehdä tietokonearvonnalla.

    - Viekkaus

    Äänestä

Mulla on Lottoa ja Euroa. Lotto on vuosikymmeniä vanha ja se on aikanaan tehty kalkkeeriparille viikosta viikkoon uudelleen. Kun veikkaus tuli nettiin joskus 15v sitten, niin sain ne rivit ikipeliksi.

Euro tuli 2012 ja arvoin rivit pikapelinä ja uusin ne viikottain.

Mutta jos nyt joka arvontaan teet rivin omalla koneelle, niin tulee tälläiinen ajatus, että kaksi arvontaa ja sama tulos peräkkäinen on aika vaikeampi kuin satunnainen arvointa vakioriveille.

Mitä tulee omien pelieni palautuksiin, niin turpaan tulee aika siististi. Ei rumasti, mutta siististi. Pelien palautusprosentti lienee yli 20, mutta reilusti alle 25. tarkka tutkiminen vaatisi parempaa taulukointia ja laskemista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Temusta pingispalloja .
Musta pussi.
Numeroin palloja 70
1-70
Sit nostaa sokkona sieltä 20 palloa .....
Muutaman sata kertaa saa nostella palloja että osuu edes se seitsemän oikein kymmenestä.
Sitä parempaa tulosta en ole edes saanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu