Joensuun kaaharit

Nämä lippis jäbät vanhoilla Audilla ja bemareilla ovat pahimmat liikenteen häiriköt ja kolareiden aiheuttajat, ajotaitoa ei ole vielä kehittynyt nimeksikään mutta moottoreiden pörinä on kova.
28338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Olipa se audi uusi tai vanha, niin ainakaan suojateistä eivät talipäät välitä mitään, vaan kaahaavat vain pysähtymättä vaikka ihmisiä jo olisi suojatiellä. Eikö niissä paskoissa jarrut toimi vai luistaako kytkin, ettei niitä saa pysähtymään, eikä saa liikkeelle uudelleen? Vaihtakaa ihmeessä merkkiä jos se turvallinen liikennöinti on auton ominaisuuksista kiinni!

Äänestä
  • Muistathan että pyöräilessä suojatiellä olet väistämisvelvollinen! Aika monelta pyörämieheltä tuppaa unohtumaan...

    Äänestä

Sellasta se on. Osaatpa varoa nyt kun olet ongelman tiedostanut.
Paha on muille mitään mahtaa, pidät huolen omista menoista niin et muuta voi 😉

Äänestä
  • Mitäpä jos joku tyhjentää lippaan perääsi🤪

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Mitäpä jos joku tyhjentää lippaan perääsi🤪

    Muistan videon😄Oli jossain venäjällä kuvattu kun auto kaahasi suojatien ohi niin äijä lasketti perään ja jatkoi muina miehinä kadun yli🤣🤣

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Mitäpä jos joku tyhjentää lippaan perääsi🤪

    Sehän oli you tubessa jostain venäjältä🤣🤣

    Äänestä

Sakko on aina iloinen asia, jos se on syystä ansaittu.

Äänestä

Teslalla kiva leikkii bemujen kanssa valoissa 👌👌👌

Äänestä

Siihempä se jää.Et pärjää ku lähetään juukaan.

Äänestä
  • Lapset, lapset!
    Koettakaahan nyt ymmärtää ettei liikenne ole mikään kilparata eikä leikkikenttä, kiihdytysradasta puhumattakaan.
    Jos haluatte autolla leikkiä niin menkää Ylämyllylle ajoharjoitteluradalle, siellä voitte leikkiä muita vaarantamatta.
    Myöskin järven jäällä on nyt hyvä ajella, voisi luistatella oikein olan takaa.
    Eikä kaltaisistanne vatipäistä niin väliä olisi vaikka railoonkin ajaisitte.

    Äänestä

Aloittaja on kovasti kateellinen joillekin 😂

Äänestä
  • Kypsille autoille ja raakileille kuskeille?

    Äänestä

Aloittaja kaahaa mikralla hankkijan oranssimyssy silmillä.

Äänestä
  • Ei kai se kaahaaminen auton merkistä riipu vaan kuskin aivonesteen väristä.

    Äänestä

Ne keltaisen nesteen ukkelit ajaa yleensä jollain kotterolla missä kiihtyy vain ukkeli.

Äänestä
  • No ei kai ne sitten kaahaa...?
    Nyt puhut omituisesti ristiin...

    Äänestä

Nuoret on nuoria.

Äänestä
  • Niinhän ne ovat ja vain fiksuimmat selviävät nuoruudestaan hengissä.

    Äänestä

Tesla👌👌👌

Äänestä
  • www.purkupojat.com

    Äänestä

RAKKULA RALLIA HUPPUPÄILLÄ RUOSTE ROMUILLA.

Äänestä

Kylläpä ottaa kateellisella pannuun.😡

Äänestä
  • Totaa... Mistä pitää olla kateellinen?
    Vanhasta autonrotiskosta, vaiko sen kuskin tyhmyydestä...?

    Äänestä

Valittajille hamekankaat.

Äänestä
  • Liikenteessä leikkijöille potkupuku ja tuttipullo.

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    Liikenteessä leikkijöille potkupuku ja tuttipullo.

    Ja tientukoille lämmintä maitoa ja pullamössöä

    Äänestä

Nynnyttävien vanhojen pierujen paikka on hoitokodissa.

Äänestä
  • Finninaamat kestäkää siellä amiksen pihalla mopon sarvissa.Putsatkaa myös nöhtö ei tytöt tykkää haisevista nössöistä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nämä lippis jäbät vanhoilla Audilla ja bemareilla ovat pahimmat liikenteen häiriköt ja kolareiden aiheuttajat, ajotaitoa ei ole vielä kehittynyt nimeksikään mutta moottoreiden pörinä on kova.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu