Pahempia,kuin kepulaiset.olevinaan kansan asialla,mutta mitä ovat saaneet aikaan.leikkauksia ja ne leikkaukset tulonsiirtoja jo valmiiksi rikkaille.hävetkää.kokoomuslaisethan on olleet aina yrittäjien puolue,mutta niin kauan,kuin Persut on olleet olemassa ovat toimittaneet olevansa kansan ja köyhien puolella.suurin kusetuspuolue mitä on olemassa.
Perussuomalaiset ovat
14
373
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikkein pahimpia ovat demarit. Sen on suomalaiset huomanneet.
- Anonyymi
Persu on kunkku
Persun kannatus on
15 %
ja se on hitsattu plootuun.
sdp on muuttunut
SKLD: läksi ja siten nykyään KOMMARIPUOLUE.
Ei hyvä !- Anonyymi
Persut on törkyturpa
- Anonyymi
Kepun ja SDP n jäljeltä on paljon siivottavaa, kepun Lintilä jakoi rahaa kunhan vain anomuksen osasi kirjoittaa ja Marin pisti kanssa rahan haisemaan samoin koronan piikkiin.
- Anonyymi
Nykyinen hallitus on paras mitä tästä maasta löytyy. Punavihreät vastustivat itärajankin sulkemista.
- Anonyymi
Kyllä oli tyhmää laittaa rajat kiinni.ei ne sodat maailmasta lopu jos raja nykästiinkiinni.suomalaiset vain häviää sen takia ja NATO oli herrojen idea,että saataisiin väkisin Suomi sotaan.Kekkonen olisi kutsunut putken saunaan ja lisännyt vain maiden yhteistyötä hyvässä hengessä,kuten nytkin olisi pitänyt tehdä stubbin.
- Anonyymi
Leikkaukset on linjassa vihreiden ylistämän Greta thunbergin kanssa. Saasta seis, sanoo PS.
- Anonyymi
Onkohan kommunistien uusi aikakausi sarastamassa kun mistään ei saisi leikata, joten eletään sitten velaksi niin kauan kuin mahdollista. Viime hallitus SDP:n johdolla ottikin ennätysvelat nimiinsä.
- Anonyymi
Leikata voisi älyttömistä satojentuhansien erorahoista,kymmenien tuhansien palkoista,kannattaville yrityksille annettavista tuista jotka lihottavat johtajien osinkoja.Nyt pitäis vaan leikata verotusta,eikä kiristää.mistä se köyhä kuluttaa jos verotusta vain kiristetään.valtionkassa vain tyhjenee nopeammin,mitä enemmän verotetaan.piettäs raha pyörimässä,eikä sukan varressa,kun verotusta korottamalla ei kukaan enää kuluta liian viisaat vaan ei tajua tuota yksinkertaista yhtälöä päättäessään asioista eduskunnassa.
- Anonyymi
Demareiden lähellä rahat katoaa.
- Anonyymi
Myös Nurmeksessa.
- Anonyymi
Trump pistää öljyhanat auki, ja alkaa valmistaa polttomoottoriautoja, samalla pistää näitä viherhörhöjä halvalla.
- Anonyymi
Trump kehui nukkuvansa vain muutaman tunnin yössä ja se kyllä näkyy päätöksissä, pitäisköhän lääkitys päivittää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063210Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391620Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951472- 921389
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461334Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1571257Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121188Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231019Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803