-Ensin Kiuru sai nokkiinsa kun ei päässyt Porin kaupunginjohtajaksi
-Sitten Kiuru sai nokkiinsa kadulla hurjistuneelta kansalaiselta
-Ja nyt viimeksi Kiuru sai nokkiinsa kun Porin kaupunginvaltuusto jyräsi hänet sähköyhtiön myynnin äänestyksessä
On se vaan aina yhtä kivaa kun Kiuru saa nokkiinsa 😁
Krista Kiuru sai taas kerran nokkiinsa - ihanaa!
7
180
Vastaukset
- Anonyymi
Oikein sille. Kiuru on tehnyt valtavaa vahinkoa suomalaisille ideoimalla Yle-veron, mikä johti Ylen suhteettomaan paisumiseen, ja rakentamalla sote-hallintohimmelin, joka on raskas ja kallis. Yle ja himmeli pitää purkaa ja Kiuru laittaa häkkiin.
- Anonyymi
Kiuru on kevyt pikkulintu eikä kuulu häkkiin
- Anonyymi
Hänenkö idea oli ottaa vihervasemmiston propagandakoneeseen YLE:en rahoitus suoraan veronmaksajien pussista, kysymättä haluammeko me maksaa sellaista wokeshittiä?
Asiasta "äänestettiin" jo kerran kun kansa ei halunnut maksaa TV luvilla tuota sateenkaarisaastan levitysmekanismia.Kun asia tajuttiin, se pakotettiin suoralla pakkoverolla ihmisten verkkokalvoille.
YLE, kuuluu roskakoriin.Ja kiuru mukaan.
- Anonyymi
Ei ole hänestä kuulunut mitään pitkään aikaan. Hiljaista on
- Anonyymi
Mikähän on seuraava julkisuustemppu, lyökö Kiuru ensikerralla?
- Anonyymi
Tyypillinen demari.
Ei tiedä minne menee ja kusta tulee. - Anonyymi
Krista Kiuruhan on toiminut hyvinkin aktiivisesti.
Eduskunnan sote-valiokunta sekosi täysin kun Krista Kiuru jarrutti (mm. 17 minuutin pituisella kysymyksellä) valiokunnan työtä.
Porissa Krista Kiuru pani oman puolueensa rivit sekaisin puhelinrumballa, jolla perui jo sovitut demarien äänestyskäyttäytymiset Porin Energian myynnissä. Taktikointi oli tähdätty tulevia Krista Kiurun vaaleja varten.
Krista Kiuru on innokas kännykän käyttäjä, sillä esim. soteministerinä Krista Kiuru soitteli lääketieteen huippuasiantintijoille ja jakoi ohjeita ja määräyksiä epidemiapotilaiden hoidoista.
Siitä on kauan kun näin aktiivisen puhelias puhumattoman kansan kansanedustaja on löytynyt Suomen poliittiselta kentältä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 881527
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla101390- 751306
- 1151119
- 681095
- 75991
- 68915
Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan
Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n255910Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o12851- 33823