Työttömänä on mukava olla.

Anonyymi-ap

Tuli jo aiemmin kerrottua että omaisuutta on ja vermeitä joka lähtöön sekä sitä rahanpaskoo.
Tätini kuoli viime syksynä ja kun sillä ei ollut perillisiä niin minä ja siskoni perimme hänet. Puolet kummallekkin .
Tädillä oli asunto joensuussa joka myytiin 60 000 eurolla !
Perintöverojen ja välityspalkkion jälkeen tililleni napsahti tulla 24 000 euroa !
Nyt sitä rahanpaskaa onkin mutta olen huomannut sen minkä muukin vaurastuva että mitä enemmän rahaa sitä itarammaksi sitä käy..
Ei parane ryhtyä pröystäilemään ettei naapurit tule kateelliseksi .
Kannattaa sijoittaa rahat ettei haksahda niitä tuhlaamaan.
laitoinkin koko perintösumman sijoitukseen varmaan 5 vuodeksi.
Kyllä hyvin nukuttaa kun ei ole huolia rahasta.
Pitänee sortua sen verran tuhlaamaan että ensi perjantaina käyn alkosta ostamassa 2 pulloa neljäntähden isoa konjakkipulloa !

5

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pumppu on äkillisesti pettänyt viime vuosina monilla sankareilla🤣

    • Anonyymi

      Sijoitukset tuntuu menevän kaatopaikalle. Se siitä. Mutta mikä laulaen tulee- se viheltäen menee.

    • Anonyymi

      rikkaana on kai helppo olla ja tyytyväisenä katsella köyhiä jotka laskee eurojaan mihinkä ruoka riittää. jotkut työttömät sortuu alkoholiin ja toiset peräti huumeisiin koska millään ei ole enää väliä. työttömän laiskimuksen syy on se laiskuus jolla on saanut itsensä työttömäksi. ei ole rahaa kertynyt vaan eipä sitä ole yritetty tienatakkaan.
      Sosiaaliturva on tullut tutuksi vuosikymmenten ajan ja miksi tehdä töittä kun ilman työntekoakin elää. Jos työttömyysturva lakkautetaan niin saman rahan saat sosiaalitoimistosta toimeentulotukena asumistukena ym.
      eipä kyllä ole omaisuuttakaan mitä ulosmitata kun velat kaatuu päälle. siinäpähän yrittäkööt kyniä tyhjästä.

    • Anonyymi

      Tarkoititko että äitisi kuoli viime syksynä ja sinä ja veljesi peritte hänet. Eikä se asuntokaan Joensuussa ollut. Naapureitaan ei ole ainakaan niin että näköetäisyydeltä kateelliseksi tulisivat. Konjakistakaan et ymmärrä tuon taivaallista. Muutenkin täysin turha tarina niinkuin muutkin tarinas

    • Anonyymi

      Vähällä sitä ihminen saadaan tyytyväiseksi kun 24t€ 😁

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      109
      5015
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      429
      1587
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      193
      1152
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      111
      1133
    5. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      18
      1054
    6. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1020
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      941
    8. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      931
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      886
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      836
    Aihe