Porin poliisi

Anonyymi-ap

Miten meillä voi olla sellainen poliisi, ettei tee mitään rikoksen uhriksi joutuneen hyväksi. Heistä on tehty poliittiselle taholle ilmoitus, kun poliisin toimista vastaava poliisin ylempi elin ei vastaa mihinkään eikä mistään. Valehdellaan ja peitellään.

16

482

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitään virkaa ei tuollaisella poliisilla ole. Häpeäksi koko järjestelmälle.

    • Anonyymi

      Erinomaisena esimerkkinä Porin poliisin toimista Pietniemen surman selvittely. Perheenäiti surmattiin brutaalisti, mutta poliisien tutkimusten perusteella, hän surmasi itsensä kolmella veitsellä. Häntä viestienkin mukaan todistetusti kuristanut ja potkinut surmaaja (joka muuten on jo ehkä vapaalla), yritti tietenkin vain auttaa. Ei siitä sen enempää. Luottamus poliisin 0.

      • Anonyymi

        Näyttäisi lääkityksesi olevan ottamatta, tai sitä olisi syytä nostaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näyttäisi lääkityksesi olevan ottamatta, tai sitä olisi syytä nostaa.

        Mene hoitoon. Lääkitys ei poista korruptiota poliisista vaikka kuinka niitä syöttäisit. Mätä järjestelmä on mätä järjestelmä.


    • Anonyymi

      Montako samaa aloitusta on tehtävä samasta klots klots tyypin vikinästä joka hiton päivä eikö todellakaan ole muuta elämää?

      Palstalla tuskin poliisi päivystää voit lampsia satakunnankadulle ja jonotettuasi minimissään 2 tuntia pääset pulskan poliisi mamman juttusille infoluukulle ja hän kertoo sinulle mitä asiasi kanssa voit tehdä.

      Vinkuminen palstalla ei johda mihinkään.

      • Anonyymi

        Ei poliisin infoluukulla ole koskaan ketään paikalla.


    • Anonyymi

      Kuuluisa asianajaja antoi kirjassaan varsin kehnon kuvan Porin poliisista. Toivottavasti uudet valmistuneet ovat saaneet paremman koulutuksen.

    • Anonyymi

      Hyvin hoitivat ja tutkivat Annelin tapauksen. Tais joku pollari rakastua Anneliin ja avot rakkaus voitti ja eihän Anneli voi olla syyllinen.
      Täysi poropeukaloita koko sakki laitoksella paitsi Pauli, joka on jo eläkkeellä.

      • Anonyymi

        Pauli Kuusiranta oli tutkinnanjohtaja, joka runnoi Annelista syyllisen puoliväkisin, ja Anneli sai tuomion. Pauli lähti Kankaanpäähän eläkkeelle ja Anneli lähti vankilaan.
        Vuosia myöhemmin Anneli todettiinkin syyttömäksi ja hänet vapautettiin. Asia ei ole vieläkään selvitetty, mutta ihmetystä herättää, eikö tällaisia poliisin tutkinnanjohtajia rankaista mitenkään tuollaisista vääristä päätöksistä, jotka vie syyttömän ihmisen vuosiksi vankilaan? Mitä oikeutta tämä tällainen on?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pauli Kuusiranta oli tutkinnanjohtaja, joka runnoi Annelista syyllisen puoliväkisin, ja Anneli sai tuomion. Pauli lähti Kankaanpäähän eläkkeelle ja Anneli lähti vankilaan.
        Vuosia myöhemmin Anneli todettiinkin syyttömäksi ja hänet vapautettiin. Asia ei ole vieläkään selvitetty, mutta ihmetystä herättää, eikö tällaisia poliisin tutkinnanjohtajia rankaista mitenkään tuollaisista vääristä päätöksistä, jotka vie syyttömän ihmisen vuosiksi vankilaan? Mitä oikeutta tämä tällainen on?

        Oikeuslaitoksen pyllimakkarasyyttäjä-ämmä ei saisi osallistua istunnossa päätöksentekoon mutta eräässä oikeudenkäynnissä neuvoi miten asian tulee mennä ja niin se sitten myös meni.


    • Anonyymi

      Porin Poliisi= palkka juoksee ja omakotitalon lainankin pystyy maksamaan pois palkalla.

      Maistuuko sitten kahvi liiankin hyvältä jos ei rikoksien tutkintatyöt maita?

      • Anonyymi

        ota ne klotsat ja hyppää vattalles


    • Anonyymi

      Suomi lahjoittaa varansa ulkomaille. Suomi ei ylenkatsio mitään lahjoituskohdetta. Mombasan sataman pimppaus, tupakoinnin vastainen kampanja Kirgisiassa, naisten lukemaan opettaminen Afganistanissa (1 miljardi!), sodat ja diktatuurit Afrikassa, jäteveden puhdistuslaitos Venäjällä, korruption edistäminen Ukrainassa. Miksi panostaa kotimaan oloihin, kun samat rahat voi lahjoittaa ulkomaille?

      • Anonyymi

        Sama tilanne kuin USAID:n kanssa, ulkomaille paskaprojekteihin heitetyt varat tulevat "bumerangina" takaisin omille tileille jonnekin cayman saarille.Kuppaus se on joka kannattaa.


    • Anonyymi

      Pahinta mitä poliisi tai tuomari voi tehdä, on saada syytön vankilaan.

      Onko joku toista mieltä ?

      • Anonyymi

        Tuota kannattaa kysyä Anneli Auerilta.
        Hänet tuominnut tuomari pitäisi laittaa julkisuuteen iltalehden keskiaukeamalle nimen ja kuvan kanssa, ja otsikoida, olen Auerin syyttömänä tuominnut tuomari, ja tuomitsen niinkuin haluan laeista piittaamatta.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      2987
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      2921
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2357
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1853
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1709
    6. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      1644
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1576
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      77
      1255
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1236
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1070
    Aihe