Suomessa en sallisi yhtään bisnestä tai kaivoksia ja maan kaivamista millekään muulle kuin 100% suomalaisille ja että raha jää täysin suomeen.
Siksi että ihmiset ei köyhdy tässä maassa ja rahalla saamme yhteiskuntaan hankintoja.
Lainsäädäntö on helppo tehdä ja ainoat urputtajat on ihmiset joita ei kiinnosta missä kunnossa on tämä maa.
Hölmöläisten hommaa antaa "lupia" kansalainvälisille yhtiöille jne.
Kaikkea ei ole järkevä antaa muiden käsiin tai että viedää rahaa suomesta.
Jokainen kaivokset ja maan kaivaminen, mineraalien jalostaminen täysin suomalaisten käsissä.
Anonyymi-ap
0
183
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1124727Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1834469Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1141895- 4031691
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331462Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61179Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3671172- 731087
- 721039
- 92978