Täällä yksi toinen, jota en itse kaipaa, mutta ei mulla ole tarvetta hänelle ilkeillä. Niin ihmettelen, että jos sinä mulle ilkeilet.
Epäilen, että minua kaipaisi
Anonyymi-ap
8453
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mä mitään kokeile. ..
Ei ole täällä. Jos kirjoitat tänne mitään, trolli ottaa siitä kopin ja inspiroituu tekeytymään kaivatuksesi. Sitten alatkin luulemaan ja trolli saa mielihyvää, neuvoo "mukavana" ammattiapuun kun sulla menee tunteisiin ja muuta sellasta kiusaamista. Ehkä heittää jonkun diagnoosin siinä toivossa että triggeröidyt, mutta tämä on n00b-tason trollien toimintaa. Surullista varmaan se että jotkut ihmiset tosissaan tekee näin.
Mitä enemmän trolleille syöttää informaatiota sitä paremmin ne pääsevät sun nahan alle ja aiheuttamaan sulle vahinkoa.
Onhan se mahdollista, että joissain harvinaisissa tapauksissa oma kaivattu on pahantahtoinen tällä tavalla, tai muuten epävarma tunteistaan.
Ja kuinka tiedän trollien toiminnasta? On hyvin kokemusta trollien uhriksi joutumisesta.
Toivottavasti palstalaiset voi tätä infoa hyödyntää ja mennä eteenpäin elämässään.
Vaikka kaivattu vihjailisikin täällä niin, että heittää erittäin henkilökohtaisia tunnisteita jotka huonolla todennäköisyydellä olisi kenellekään toiselle, et voi kuitenkaan tietää, jos hänen motiivinsa onkin satuttaa sinua, tai pitää hänen haamussaan kiinni samalla kun hän touhuaa jonkun toisen kanssa.
Pliis, arvostakaa itseänne enemmän. Menkää pois täältä.
En rakas sinulle ilkeile. Kyllähän me vielä nähdäänkin kun K heivattu😘
Tiedän! Toivottavasti nähdään pian.
Viikon päästä nähdään!
Sovittu!
Heti aamulla vai vasta iltapäivällä? 🚬🚬
Minä en usko, että täällä on ketään tuttua ikinä. Olisi aika ihmeellinen sattuma.
t. Mussu