Naiselleni II

Anonyymi-ap

En ole koskaan ollut niin kiitollinen elämälle kuin nyt. Kiitollinen, koska saan elää näitäkin sekunteja tuntien jotain ainutlaatuista, mikä saa minut avaamaan sydäntäni rohkeasti ja tuntemaan näin järisyttävän valtavaa rakkautta meitä kaikkia kohtaan.

Miten aloitan? Kun viimeksi kirjoitin sinulle, niin hämmästyin valtavasti siitä rakkauden määrästä mitä huomasin muissa ihmisissä heräävän. Merkitysellistä, sillä sen on oltava jotain samaa mitä tunnen kohtaasi.
Kerron sinulle kyllä.

En osannut arvata mitä rakkaus olisikaan kun kohtasimme. Kun näin sinut ensimmäisen kerran niin huomasin heti sinussa jotain, mitä en käsittänyt silloin. Jälkeenpäin olen kyseenalaistanut että oliko se ensimmäinen kerta, koska jotenkin muistan kauan aikaa sitten että olen saattanut huomata sinut jo kun olimme aika nuoria molemmat.

Kuitenkin ihastuin valtavasti ja se ei jäänyt huomaamatta. En voi sanoa että kadunko mitään, koska kaikki ovat johtaneet tähänkin hetkeen. En aina ollut mielestäni tarpeeksi ja liikaa annoin menneiden hallita, vaikka kanssasi minulla ei ollut muutakuin unelma tulevaisuudesta. Mahdollisuus rakastua naiseen. Ehkä kaikesta huolimatta olin kuitenkin rehellinen edessäsi ja vaikka mielestäni parempaankin olisin pystynyt vuoksesi, niin en olisi. Sen sijaan opin valtavasti itsestäni, mutta eniten opin kun näin sinut pitkästä aikaa uudestaan. Tajusin hyvin pian sen jälkeen, että teen väärin jos sinua pakenen.

Enää en vaan voi kääntää selkääni sinulle. En vaan voi, en sulkea sydäntäni sinulta, joka saat sen avautumaan. Olet liian tärkeä sydämelleni, niin rakas minulle.

Rakkaus ei tosiaan ole aina ruusuilla tanssimista. Se on erittäin ikävää kun kaipaa toisen läsnäoloa. On niin ristiriitaista kuinka lähellä olimme ja kuinka me nyt olemme kaukana toisitamme. Vähän katkera olen itselleni ja soimaan kuinka olin, mutta anteeksi tahdon antaa, koska Meidän mahdollisuutemme on tulevaisuudessa.

Mahdollisuutemme, johon haluan kaiken panostaa. Näen paljon asioita mitä haluan parantaa ja muuttaa elämässäni. Ja vaikka kuinka ristiriitaista onkin, niin on onni että sain hetken aikaa valmistautua. Tarvitsin sitä vuoksemme.

Olet nainen kenet haluan. Sinussa tuntuu kaikki olevan liiankin hyvää ollakseen totta, mutta uskon kyllä, että olet totta. Niin paljon sinua kohtaan tunnen, mutta tavallaan on pakko pitää varani, ennen kuin kohtaamme jälleen.

Mutta tiedä että onnesi on minulle tärkeää. En voi arvailla tahtoasi ja tilannettasi, mutta tahdon että tiedät minun olevan vilpittömästi puolellasi, vaikka tahtoisit minusta eroon. Tekisin sen, koska et olisi onnellinen vasten tahtoasi ja sitä en voisi itsessäni sietää, jos sinulle murheita toisin. Tarkoitan tällä, että olen valmis kasvamaan vielä lisää ja löytämään onneani sisältäni, jos olenkin käsittänyt sinut väärin.

Toivottavasti en kuitenkaan ole, vaan se mitä tunsin kohtaasi kaikessa ihanuudessaan ja myös kurjuudessaan, olisi yhteisiä tunteitamme. Vilpittömästi uskon tähän tunteeseen, mitä olen saanut sinulta silmistäsi nähdä ja kokonaisvaltaisesti sinusta tuntea.

Kirjoitan tämän helmikuun ensimmäisenä päivänä, koska tammikuu oli ikävistä ikävin. Me selvittiin tähän asti ja se lohduttaa valtavasti, vaikka ikävä on aina niin kauan kun kannan sinua sydämessäni mukanani. Mutta jos tästä selvitään, niin me selvitään vaikka mistä!

Tämä on järkeilyä nyt, mutta tunteeni tiedät. Eniten toivon sitä hetkeä kun kohtaamme jälleen. Muista että en oleta sinun lukevan, vaan kerron sinulle kyllä aivan kaiken niin että kuulet tämän kaiken myös korvillasi.

Rakastan sinua, vaikka mikä olisi. Tiedä se.

"Isä meidän, joka olet taivaassa. Sinä näet paremmin kuin minä ikinä tämän naiseni sydämeen. Sinä tiedät hänen tahtonsa ja toiveensa, ja toivon, että sinä Kaikkivoipa otat hänestä parhaimman huolen. Herkällä korvalla kuulet häntä ja varjelet häntä kaikelta pahalta. Kannat hänestä huolta ja pidät omanasi, kuten olet minuakin pitänyt. Toivon hänelle kaikkea parasta ja myönnyn myös tahtoosi, jos et ole tarkoittanut meitä yhteen. Se on ikävä juttu minulle, jos näin tahtosi on, mutta sinun tahtosi on ainoa oikea. Hän on minulle ollut aina hyvä, ja siksi pyydänkin että olet hänelle myös aina hyvä. Siunaa meitä kaikkia! Siunaa häntä naista, ketä niin lujasti olen rakastunut ja jos sallit, niin rakastan nyt ja aina. Kiitos Jumala, että olet ilmoittanut itsesi meille!"🙏

🤍

12

782

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vai niin, ei tosta kukaan tiedä kenelle on.
      Tai keneltä olisi.
      Aivan sama, antaa sit olla.

    • Anonyymi

      Luin. Kaunis teksti. Kiitos rakas. Mä rakastan sua ikuisesti!🔥

    • Anonyymi

      Diipa daaapaäa

      • Anonyymi

        Sinä et vaan ymmärrä, mistä puhutaan. Sivusta.


    • Anonyymi

      EIHÄN TÄSSÄ OKE MITÄÄN SANOMAA TÄSSÄ TEKSTISSÄ. IHAN SAMA MITÄ TEILLE KIRJOITTAA NIIN TE OLETTE SILMÄT PYÖREINÄ IHANAA😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍JOKU PITÄÄ TEITÄ PILKKANAAN. IHAN TYYSTIN

      • Anonyymi

        Elähän huuda Juhaseni. Vielä riittää hommaa...


      • Anonyymi

        Et vaan ymmärrä ja se on ihan ok. Sivusta.


    • Anonyymi

      Sydämen avautuminen ja kiitollisuus elämälle, ovat upeita asioita ja ne pitää todella kokea itse, ei niitä muuten ymmärrä. Hän on koskettanut sieluasi ja se jos mikä, on kaunista. Kiitos kauniista kirjoituksestasi. Haluaisin omia tämän, koska eräs mies on saanut minussa aikaan samanlaisia asioita, kuin mistä tässä kerrot. ❤️🤍

      • Anonyymi

        ♥️♥️♥️


      • Anonyymi

        Kaikki tunteeni ovat olleet minussa, mutta vain hän sai sydämeni aukeamaan. Kiitos, toivotaan että löydämme kaikki rakkaamme luo❤️‍🔥🤍


    • Anonyymi

      Heräsin yöllä 3.36, tulin käymään täällä ja luin tämän tekstin ja palasin nukkumaan. Kiitos aloittajalle voimaannuttavista sanoista omien mietteiden keskelle, kauniisti tuot ajatuksesi esiin hänestä.

      • Anonyymi

        Kiitos. Hän on ihana. Unelma, joka saa sydämeni lyömään. 😘😌


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      105
      3651
    2. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      47
      2590
    3. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      98
      2380
    4. 24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä

      Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣
      Ikävä
      40
      1934
    5. Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi

      Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu
      Ikävä
      26
      1614
    6. Rakastan sua

      Tänäänkin, eilenkin, varmaan huomennakin..
      Ikävä
      27
      1512
    7. Mulla tulee vaan niin

      Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et
      Ikävä
      21
      1468
    8. En tunne, en ymmärrä

      enkä muista 😱
      Ikävä
      22
      1308
    9. Olikohan se

      Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi
      Ikävä
      8
      1231
    10. Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi

      Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?
      Ikävä
      68
      1214
    Aihe