annan esimerkin milloin ei voi sanoa työtöntä laiskaksi

Tässä esimerkki;
hän joka päivä viikon aikana touhuaa noin 6-8 tuntia ollessaan työttömänä eli aikaa kuluu eri toimintoihin eli hän ahkeroi paljon eli tekevä ihminen. Ainut se, ettei hän käy duunissa . On kuitenkin minusta tosi naiivia haukkua häntä laiskamadoksi.
3174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aikaa kuluu kun on töissä tottakai aikaa kuluu siinä ...

Äänestä

Minulla on niin paljon tekemistä etten edes ehtisi käydä töissä.

Betaalastuuno, Pori. Savo

Äänestä

Perustuslakimies tankkaa perutuslakia hiki lakissa ja numeropelle väsää vatituksia ja kanteita koko ajan. Eivät laiskoja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tässä esimerkki;
hän joka päivä viikon aikana touhuaa noin 6-8 tuntia ollessaan työttömänä eli aikaa kuluu eri toimintoihin eli hän ahkeroi paljon eli tekevä ihminen. Ainut se, ettei hän käy duunissa . On kuitenkin minusta tosi naiivia haukkua häntä laiskamadoksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu