Vauvalla kerrotaan hänen saavan todistuksen nyt keväällä.
Martinan uusin tutkinto
Anonyymi-ap
96907
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 96
Vanhimmat
Onko se siitä voimakoulutuksesta? Oli muistaakseni parin viikonlopun tiukka koulutus.
Martinalla näitä tutkintoja riittää 🤭
Sofia ei tarvitse tutkintoja osaa levittää reitensä ja kontata. Kuitenkin ansiotulot ovat tasan nolla euroa ja luksus elämää ulkomailla ja kotimaassa käy välillä esittelemässä.
Sofia aloitti ammattinsa Lontoossa ja on jatkanut samaa menoa kokoajan ja maasta toiseen reissaten. Ei koulutusta ei asuntoa ei rahaa, mutta hyvin näyttelee, että menisi kuitenkin sen elämässä.
Sovia pääsi iltalehden kolumniin ja on päässyt Lontoossa kans lehden sivustoille ja ei positiivisten asioiden tähden ainakaan.
Sofia ei Sovia.
Jo onneksi joku alkaa saada tarpeekseen, noista vainoojan tekemistä kommentteista ja aloituksista jotka ainoastaan koskevat Martina Aitolehteä.
Itse kun kysyy ja itse vastaa ja kommentoi saa parhaat ja mieluisimmat vastaukset. :D
Itse kun kommentoit ja vastaat, niin pysyyhän Martina edes otsikoissa tässä ketjussa. 😂
Todellisuus saattaa kuitenkin olla jotain ihan muuta......somessa on niin helppo esittää menestyvää......ääää,öööö.......siis jotain?
Kuitenkin yön pimeinä tunteina voi tulla ajatuksia päähän - onkohan kuitenkaan kaikki oikein hyvin? Olenko lähtenyt väärään suuntaan elämässäni vuosia sitten, olenko valinnut väärän polun?
Kello tikittää ja voi tulla ahdistus-hetkiä: Olenko mitään loppujen lopuksi, vai olenko menossa suuntaan, jonka päässä onnellinen elämä ei ole odottamassa?
Tai sitten nauttii elämästään ja "menestyy" ja muut ovat vain kateellisia.
Luepa ketjun aihe/otsikko uudelleen, jos osaat ja ymmärrät! Kyse on siis Martinasta.
(Btw., miten Sofia voi käydä kotimaassa esittelemässä luksuselämää (huom. yhdyssana!) ulkomailla?)
Huomaa kyllä, että sinulla ei ymmärrys näköjään riitä muuhun kuin asioitten väärinymmärtämiseen. :(
NB! Sitä Martinan liikuntatieteitten kandidaatin tutkinnon valmistumista odotellessa... :D)))
Sofia Sofia Sofia Sofia
Martina on sentään voimavalmentaja
😆🤣😭😅😅🤣
Juuri näin. Hyvä kun et jatka ketjua.
Sofia Sofia Sofia Sofia Sofia
Kyllä nämä Sofian fanit ovat harvinaisen yksinkertaista porukkaa.
Senhän tietää mitä tuollaisista lapsellisista Martina aloituksista seuraa, eli paskaa tulee tuulettimen täydeltä.
Sofian fanit eivät näköjään vain ymmärrä, että Sofialla on historia, josta juttua riittää, ei tarvi edes liiotella. Osa kestää päivänvalon, osa ei. Siinä vain Martinan rattiskäryt on hyttysenkakkaa.
Mutta sitä saa mitä tilaa, vai mitens se meni...😶
En ole kummankaan fani, mutta tuon jutun mukaanhan Martinan fanithan ne ovat harvinaisen yksinkertaisia. Jos Martinasta on joku aloitus, sitä pidetään heti Sofian fanin tekemänä ja aletaan kostoksi haukkumaan Sofiaa. Ei ainakaan terveen aikuisen käytöstä vai lapsiako täällä pyörii, joilla ei ole opetettu tapoja.
Historiaa taitaa olla molemmilla tasavertaisesti.
Sofian seuraajat ovat kaikki kouluja käymättömiä ja kelanrahoilla eläviä, niin hän Sofiakin käytti kelanrahoja.
Sofian kelanrahat olivat menneet ulosottoon, koska oli niitä väärin perustein hakenut jostain syystä.
Olen aikuinen ja voin sanoa, että ihan oikeustoimikelpoinen ja kohtuullisesti itseni elättävä ihminen. En minäkään ole kenenkään fani, mutta nuo aloitukset ovat selvästi provosoivia, joihin mennään mukaan, jonka aloittaja tietää ja siitä kärsii aina joku. Vaikka muuta väität, niin nämä aloitukset ovat pääsääntöisesti Martinasta ja Sofiasta, Martinasta vielä enemmän.
Tuosta historiasta uskallan olla eri mieltä.
Tietääkö krillimiljonääri, että Sofia on ollut kelanrahoilla ja ansiotulonsa on 0€.
Sehän on tarkoituskin.
Henkilö tekee aloituksen Martinasta.
Hetken kuluttua sama henkilö alkaa kirjoittaa
Sofiasta.
Ikäänkuin keskustelee itsensä kanssa minuutin välein. Väliin joku kommentti Martinasta, voi olla negatiivinen. Johon kirjoittaa seuraavan positiivisen kommentin.
Hän kirjoittaa näistä kahdesta henkilöstä vuorotellen. Sama kaava joka ketjussa.
Jospa sille maksetaan siitä että ketju on kokoajan kirjoittajien käytössä .
Kuinkahan monta Suomessakin on kelanrahoilla? Hirveä naukuminen näyttää olevan yleisesti, kun niitä pienennetään. Sofia näyttää elävän hyvin vaikka tulot olisivatkin 0e, miljönääreillä on varaa maksaa naisystävän kulut. Ei tarvitse Sofian kadehtia luukulta luukulle juoksevia, niinkuin nuo juoksijat kadehtivat Sofiaa.
Kateutta nuo haukkumiset on, aivan turha on selitellä mitään muuta. Ei muuten kukaan tuntematon ole niin kiinnostunut, että viitsisi toista/toisia haukkua vuosikaudet.
Martinan fanit ovat yhtä tyhmiä kuin idolinsa , ei mulla muuta 😳
Martinalla on sentään maisterin tutkinto eli kuntosaliohjaajan maisterin paperit parin tunnin kurssituksella , Ou Yeah , I want bigger 🤭
Sinulla ei ole edes sitä vaikka Martinalla on toki paljon enemmänkin kursseja kuin kuntosaliohjaaja.
Martina oli jo ala-asteella tyhmä ja yläasteella ei pahemmin enää koulussa viihtynyt.
Hyvä kun on kurssittanut itsensä maisteriksi asti eli parin tunnin kursseja vähän joka alalta.
🤨
Kiitos kun kerroit että ole se Martinan koulukaveri joka on jäänyt kiusaamaan. Niin vauvalla tiedettiinkin ja nyt se tuli todistetuksi. Ilmeisesti Martinan äitikin on joutunut puuttumaan toimintaasi koska hänenkin kimpussa näytät olevan.
Miten se sun napaa kalvaa, mihin joku halutessaan käyttää rahansa. Et kai vaan ole kade? :)
Miljonäärit ja vähän vähävaraisemmatkin saavat käyttää omat rahansa ja varallisuutensa mihin ikinä lystäävät. Ne voi jakaa vastaantuleville kadulla, lahjoittaa hyväntekeväisyyteen kulkukoirille tms., kustantaa ystäville juhlia ym. ym., asua kalliissa hotelleissa, reissata maailman ympäri, ostaa itselle ja kavereille mitä ikinä haluaa jne. jne. jne.
Kyllä se taidat olla nimenomaan ihan sinä itse se Kelan rahoilla elävä luuseri!
Juuri näin. Martina on rehti rattijuoppo, salarakas ja pahoinpitelijä.
Juuri näin.
Martina on sentään ylioppilas ja Esko on kandi.
Hänen äitinsä ei siis maksanut velkoja kuten Martinan äiti teki?
Juuri näin. Sofian täti on entinen toimittaja ja yövartija. Hän osaa tällaisen pelin!
Ilmoitus tehty ylläpidolle.
Kyllä. Hän on hyvin varakas tämän ansiosta.
Ilman muuta. Voimavalmentaja ja Speedo Ambassador
😭😅😅😭😆🤡
Hän on Reiki-instituutin kouluttama.
Martina jos on ikuinen rattijuoppo, niin olet kai sitten samaa mieltä asiasta, Sofia on ikuinen huumeiden käyttäjä ?
Martina on voimatieteen tohtori ja Eskolla on syvälliset opinnot lakiasioiden hoidossa, kyllä noilla opinnoilla jo pärjää 🥴
Miksi se esittää luksuselämää ja kelanrahoja käytti ja harva se ilta silloinkin istui vain baareissa ja ansiotulot 0 euroa ?
Tyhmä olet sinä ainoastaan ! Haukut henkilöä yötäpäivää ja keksit valheita kokoajan lisää.
Aloituksia tehtailevat Martinan fanit (on kai niitä muutama) joko Martinaa kehuakseen tai sitten provotarkoitulsessa päästäkseen solvaamaan Sofiaa. Kaikki aloitukset, joissa Martinan tai Sofian nimi on näkyvillä, päätyvät Martinan fanien toimesta Martinan puolusteluun/valkopesuun/ylistämiseen ja Sofian mollaamiseen.
PS En ole kummankaan fani, mutta Martinan valehtelu, elvistely, itsekehu jne., oksettaa eniten.
Vauvalla kerrotaan että aloittaja on mt-ongelmainen, vanha nainen. 🙄
Joku päälle 70-kymppinen Tuula se on.
Tai Pirkko tai Paula tai Irmeli tai Sinikka .......🧐
Ennemminkin Anja tai Kaarina tai jopa Margareeta jos oikein hienoksi heittäydytään. Jos nyt jotain leidejä ja prinsessojakin pukkaa.
Kyllähän tuon kaikki arvasivat, että sinä olet taas asialla...
Vauva.fi, Gekkonen ja Seiska ovat tuon Martina-fanin pääuutislähteitä. Sieltä se totuus asioille aina selviää.
Myös Hymy, ainakin vuodesta 2000 lähtien ja Katso vuodesta 2004. Piipahtaa hän myöskin Kauppalehden kommenttipalstalla, johon on kommentoitu yli 10 vuotta sitten. On ahkera lukija hän.
Monilla palstoilla kirjoitellut vuosia on hän !
Mitä joko valmistuu treenaus tieteen tohtoriksi. Onko tv suora lähetys.
🙄🙄🙄
Näin Martinan instassa kommentin joltain "tohtorilta". Ja kyllä siellä "bonditkin" kommentoi.
Miksi tää Sofia valmistuu ja monivuotisen opiskelun se vaatii, että pystyy tekee sitä työkseen ?
Seitsemän uutisissa kerrotaan enemmän ja tiedotustilaisuus on heti perään 🤨
On nyt mennyt uudestaan Dubaihin ja menikö yksin sinne töitä painamaan ja saa raha asiansa tasapainoon ?
Kaks on vaihtoehtoo.
Meni.
Ei mennyt,
Revi siitä.
Meni Dubaihin ja saman tien dinnerille ja juomaan. Ensin piti kuvata takapuoli instaan. Niin ja sormus jonka oli hankkinut vasempaan nimettömään. Näytti aivan samantyyliseltä kuin Martinalla.
Miksi valmistuu? Miksi yleensä ihmiset opiskelevat ja käyvät töissä?
Olet ilmeisesti taas kerran unohtanut ottaa lääkkeet.
Miksi kiusaat itseäsi seuraamalla Sofiaa? Hakkaat päätäsi seinään jokaisesta hänen päivityksestään, touhussasi ei sitten niin mitään järkeä.
Mitä se nyt siellä Dubaissa tekee ja kuka maksoi matkat, että yleensä Sofia pääsi sinne.
Martinan yksi vainoaja on Martinan ja tämän perheen kimpussa nimenomaan Sofian takia.
Martina on vähintään kurssittanut itsensä punttisali tohtoriksi 😆
Kyllä niitä maksajia aina saa Sofia, pyllistelee instas ja näyttelee silikonirintoja leukaa asti nostettuna.
Nyt se vainoaja tuolla ketjun keskellä tunnusti on se koulukaveri joka on jäänyt Martinaa kiusaamaan. Sehän tiedettiinkin jo vauvalla kertoa. Se on varmasti julkisesti aloittanut nettiraivon irc-galleriassa heti kun se perustettiin vuonna 2000.
Tunnustus on toimitettu ylläpidolle ja Supolle.
Nyt jäi Reijo-Sirpa kiikkiin.
Onneksi hän ei ole yksityishenkilö.
Ei ole. On sama vainooja joka on haukkunut ja keksinyt valheita Martinasta ja hänen läheisistään yli 20 vuotta.
Voi helvetti, Ai että oikein tunnusti 😀 häpeän teidän tyhmyyttänne.
15:43 aina vaan 20 vuotta. Eikö viisari liiku ollenkaan 😉
Niin, eihän noista ala-asteen ajoista ole kuin kolmisenkymmentä vuotta! Ja nyt sitten tunnusti.
Joskus se viisari liikkuu taaksepäin. Neljääkymmentä vuotta on myös ollut arvio.
Mikkihiiri se jaksaa keskustella..😂😂😂
Kolmen hymiön Mikki Hiiren fani taas stalkkaa. Eikö yhtään hävetä, että ihastut palstalaiseen?
Ehkä sun kannattaa hävetä tuota omaa käytöstäsi. Ei ole täysi-ikäisen tai -päisen duunia naputtaa kommenttia päivittäin, sekä huomautella muiden kirjoitusvirheistä tai kirjoitustaidosta. Eihän sinuun voi ihastua, sääliä ennemminkin elämääsi, yksinäisyyttäsi ja katkeruuttasi jota osoitat pakkomielteisesti yhtä perhettä kohtaan.
Katos Mikki Hiiri loukkaantui. Meneekö palsta liikaa tunteisiin? Mitä ihmeen perhettä kohtaan? Lähtikö taas laukalle.
Onko tämä tuomioistuin , kun joku on mielestäsi tunnustanut ???
Olet kyllä erityisen tyhmä ihminen,
Eilenhän tuo Martinan pitkäaikainen vainoaja kirjoitti että Martina oli sellainen ja sellainen jo ala-asteella. Nyt tuli esille että vuoden 2012 ketjussa nimimerkki "yx ex" kirjoitti että Martina oli sellainen ja sellainen jo peruskoulussa. Nimimerkki kirjoitti silloin 2012 että ei anna lasten katsoa Viidakon tähtösiä. Samassa ketjussa 2012 joku kirjoitti olleensa Martinan kanssa samassa maskeerauskoulussa ja myös kertoi että Martina oli sellainen ja sellainen siihen aikaan.
Jospa tuo "yx ex" ja eilinen kirjoittelija onkin sama henkilö?
Vuonna 2000 on perustettu irc-galleria ja kun Martina erehtyi sieltä lukemaan niin oli kuulemma aivan törkeitä haukkumisia ja jopa uhkauksia. Martinahan täytti tuona vuonna 18. Eli voisi hyvinkin kuvitella että jo peruskouluajoilta on alkanut ja jatkuu edelleen.
Varmaan peruskouluajoilta, kun muuta koulua ei tullut.
2008 yx ex kertoi Martinan exän nyxän nimen!
Eskon etsivätoimisto tutkii asiaa, koska tämä epäilty ei ole yksityishenkilö.
Vauvalla kerrotaan hänen olevan juuri se!
Ylläpito tutkii asiaa yhdessä siiderskän arkistosta vastaavan yksityishenkilön kanssa.
Erehtyi lukemaan?
Eli joku luki hänelle tekstiä.
Miksi Martina ei kerro kv-opintojen edistymisestä mitään vaikka teki suuren luokan ilmoituksen asiasta aluksi 🤔
Onko Martina jo saanut ne kv-opiskelut päätökseen. 😳
Martina on ehkä suorittanut peruskoulun rimaa hipoen, se taitaa olla ainoa Martinan saavutus tuolla koulutuksen ja opiskelun alalta. Huomaa, kun suunsa avaa eli aika avutonta.
Joskus se kiusaaja on lähempänä kuin moni luuleekaan.
Eskokin avautuu nyt stooreissa jonkun verran ja sanoo että ehkä enemmän sitten kun on sen aika.
Eskokin ymmärtää, että kaikenlaisia temppuja pitää tehdä, että yleisön kiinnostus säilyy edes jollain tavalla.
Kyllä Esko ymmärtää, että kaikenlaisia temppuja pitää tehdä, epäileekö joku?
Toivottavasti Esko tuo nimiä myös esiin, sillä olihan siellä hänen instassaan ainakin kaksi nimeä....pulloposkinen 50 v. äijä.
On se kumma kun tuo vuosikymmenten salapoliisityö ei ole vieläkään tuottanut tulosta...
Eikä lakimieskään ole saanut mitään aikaan. Eikä Esko.
Eskon entiset "ystävät" kuten vanha pulloposki eivät halua nimeään julkisuuteen....
Kyllähän on. Epäillyn henkilön profiili on määritetty.
Hän on siis Sofian täti ja entinen toimittaja sekä yövartija.
Huhujen mukaan hänestä tulee influencer.