Miksi ihmiset valehtelee polttamistaan määristä?

Anonyymi-ap

Monesti asian todennut, yksikin väitti polttavansa 4 askia(80-savuketta) päivässä, todellisuudessa poltti 2 askia ja yski keuhkojaan pihalle 60-vuotiaana ja nykyään kuollut. Totesin asian, monesti kun vietin aikaa tyypin kanssa ja näitä liiottelijoita on paljon, sen olen huomannut. Samaten liiotellaan vähän kaikkien päihteiden määrien kanssa, mikä ihmisiä vaivaa? 🤔 Se on enempikin noloa kuin jotenkin hienoa.

6

354

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse olen aina kaunistellut alaspäin. Että puoli askia päivässä vaikkei se aski oikein koskaan ole riittänyt. No nyt lakossa 3kk.

      • Anonyymi

        Toimiihan se noinkin päin, itse havainnut lähinnä päinvastoin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toimiihan se noinkin päin, itse havainnut lähinnä päinvastoin.

        En minä ainakaan käsi5ä miksi sellaisesta asiasta pitäisi liioitella polttaa minkä polttaa ei siinä pitäisi olla mitäön syytä valehdella kun se ei hyödytä ketään miten joku polttaa . Olisko joku kova mies olevinaan mielestään. Jos sanoo että niin paljon polttaa, ja miksi .kaikenlaisia sitä maa päällään kantaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En minä ainakaan käsi5ä miksi sellaisesta asiasta pitäisi liioitella polttaa minkä polttaa ei siinä pitäisi olla mitäön syytä valehdella kun se ei hyödytä ketään miten joku polttaa . Olisko joku kova mies olevinaan mielestään. Jos sanoo että niin paljon polttaa, ja miksi .kaikenlaisia sitä maa päällään kantaa.

        Samaa ihmettelen itsekin.


    • Anonyymi

      Itse en ole kokeillut tupakkaa ja alkoholia en juo. Pistäkää paremmaksi

    • Anonyymi

      Luulevat että on sitä kovempi jätkä mitä enemmän pystyy polttamaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      94
      3146
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      73
      2425
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      60
      1424
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      90
      1392
    5. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      865
    6. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      309
      853
    7. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      11
      845
    8. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      49
      785
    9. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      777
    10. Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.

      Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      748
    Aihe