Persut kylvää kaaosta kaikkialle.

Nyt Tynkkynen haluaa lakkauttaa Ylen. Moni ylivieskalainenkin häntä äänestänyt. Ei yhtään ääntä enää persuille.
28596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Niin makaa kuin tilaa.

Äänestä

Nyt löivät persut naulanbarkkuunsa kun haluavat lakkauttaminen Ylen. Tutkitusti tiedotusväline johon suomalaiset luottavat ylivoimaisesti eniten ja jota kaikki käyttää jossain muodossa huomaamattaankin pikkuruista vuosimaksua vastaan ja iso osa pienituloisista ei maksa mitään. Rahaa löytyy Seiskaan ja Netflixiin???

Äänestä

Persujen täydellinen petos.

Äänestä
  • Mihin se kokoomus on unohtunu ko persuja vain moititaan. Eikös persut oo kokoomuksen kans samoilla asioilla.En puolustele persuja.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Mihin se kokoomus on unohtunu ko persuja vain moititaan. Eikös persut oo kokoomuksen kans samoilla asioilla.En puolustele persuja.

    persut vain toteuttaa kokkareitten ajatuksia.

    Äänestä

Ihan se on persujen ajatus tuo Ylen lakkauttaminen. Ylivieskalaistenkin äänillä nyt Tynkkynen hölisee.

Äänestä

Persut on nähty. Tervemenoa!

Äänestä

Kuka aasi vielä kannattaa persuja?

Äänestä
  • hyväkun lopetettas,ei tarvis maksaa Yleveroa,ois monelle ihmiselle hyvä apu ruokakoriin

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    hyväkun lopetettas,ei tarvis maksaa Yleveroa,ois monelle ihmiselle hyvä apu ruokakoriin

    Kirkosta eroaminen hoitaa saman homman, silloin ei tarvi maksaa kirkollisveroa, eikä köyhien tarvi veroa muutenkaan maksaa, pitää olla tuloja yli 15 150€ vuodessa ennen kuin pitää maksaa YLE-veroa ollenkaan.

    Äänestä

Jos on niin köyhä ettei ole ruokaan rahaa niin ei varmasti maksa ollenkaan yle veroa. Kannattas sinunkin joskus uutiset katsoa vai saatko luotettavan tiedon ja uutiset Tik tokista? Ja vielä uskot niihin? Voi voi!

Äänestä

Taitaa olla persu tuo ruokakorista höpisijä kun ei osaa kirjoittaa eikä ymmärrä. Persujen alamäki vain kiihtyy tämän ulostulon takia.

Äänestä
  • Yhteisvelkaa on tulossa lisää persujen siunauksella.

    Äänestä

Persu pettää aina.

Äänestä

Nyt kaikki äänet Perussuomalaisille niin saadaan isänmaamme Suomi kuntoon.

Äänestä
  • Viekää se isänmaanne takaisin Venäjälle, siellä se voi jo hyvin muutenkin, tänne sitä on turha rakentaa.

    Äänestä

  • Ei yhtään ääntä petturipersuille. Tämä on nyt nähty.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Ei yhtään ääntä petturipersuille. Tämä on nyt nähty.

    kaikki rahan keruu mikä pakolla otetaan ihmisiltä pitää lopettaa,vapaaehtoisesti saapi laittaa jos haluaa mihinvain.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Viekää se isänmaanne takaisin Venäjälle, siellä se voi jo hyvin muutenkin, tänne sitä on turha rakentaa.

    Kaikki persut vaan venäjälle, siellä se ilo oottaa, ei täällä tarvi näitä tumputtajia!!!!!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Kaikki persut vaan venäjälle, siellä se ilo oottaa, ei täällä tarvi näitä tumputtajia!!!!!!!

    ei se sunkaan joskus tekis hyvää vetää tumppuun

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Kaikki persut vaan venäjälle, siellä se ilo oottaa, ei täällä tarvi näitä tumputtajia!!!!!!!

    Sehän venäjä toimii juuri kuin persujen toivemaa . Vaikkei ne älyä sitä. Samoin kokomuksenkin . Siellä ne rikkaag on rikkaita ja eliitin ei tarvi köyhiä katella

    Äänestä

Persuilla lupaukset on eri mitä teot, ei enään jatkoon, Loppu kannattaminen

Äänestä

Kyllä joutaa Yleiskommariradio lopettaakin, tai perusteelliseen remonttiin. Illalla taas kuullaan A-studiossa Lähi-Idän asiantuntijaa, yllättäen Palestiina-aktiivi. Ja uutisissa YLE lainaa pelkästään Hamasin, siis terroristijärjestön, tiedotteita! Ja niin on Ylivieskakin liipasimella, kun YLEllä kampanja menossa "syrjäseutujen" mustamaalamisesta. Vain stadi ja etelän cityt ovat sille jotain, ja niiden asukkaat juhlivat innoissaan muun Suomen alasajosta.

Äänestä

Tynkkynen on sotilasarvoltaan Vaseliinimies. . .

Äänestä

Ylellä on liikaa väkeä ja palkat ovat hurjat. Joutaa loppua.

Äänestä
  • pomoki saapi 18500e kuussa.

    Äänestä

Siitäkin huolimatta oli eilen A-Studiossa😂

Äänestä

Ja gallupeissa näkyy.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt Tynkkynen haluaa lakkauttaa Ylen. Moni ylivieskalainenkin häntä äänestänyt. Ei yhtään ääntä enää persuille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu