Tuli sähköpostiin s-pankista viesti tilin epäselvyydestä.
Avasin sähköpostin josta pankin kirjautumissivulle. Kysy tunnusta ja salasanaa.
Salasanaa en muistanut ja painoin salasana unohtunut nappulaa. Mitään ei tapahtunut.
Kuinka pääsen eteenpäin kun tili muuten jäädytettään.
s-pankki tili tiedustelu
9
449
Vastaukset 9
- Anonyymi
Taisit joutua huijauksen kohteeksi. Sähköpostien linkeistä EI KOSKAAN pidä kirjautua mihinkään pankin sivuille. Ne menee huijaussivustoille, jotka on tehty pankin sivujen näköisiksi. Eikö tästä ole tiedotettu jo tuhat kertaa. Paras ottaa yhteyttä pankkiin, ennenkuin tili on tyhjä.
- Anonyymi
Pankit eivät koskaan lähetä sähköpostilla mitään viestejä asiakkailleen.
- Anonyymi
"Pankit eivät koskaan lähetä sähköpostilla mitään viestejä asiakkailleen."
No juu, poikkeuksena esimerkiksi Norwegianin lähettämät ilmoitukset koron laskusta tai vuosi-ilmoituksen ilmaantumisesta. Kirjautuminen kuitenkin tietysti tapahtuu muuten kuin sähköpostissa olevasta linkistä. - Anonyymi
Kyllä ne jotain tiedotteita voi lähettää, mutta oikean pankin oikeissa viesteissä ei ole koskaan mitään kirjautumislinkkiä.
- Anonyymi
Eikö nämä asiat ole jo niin moneen kertaan sanottu? Pankit eivät lähettelle kirjautumislinkkejä jonne syötellään pankkitunnuksia, huijareiden toimintaa tämä on. Pankkiin mennään aina kirjoittemalla pankin nettisivun osoite itse, ei mistään linkistä.
- Anonyymi
Löysin salasanan. Pääsin jatkamaan. Piti vain täyttää ne tiedot jota kyselevät vuosittain esim onko politiikassa mukana.
- Anonyymi
Hups, tili tyhjeni. Onneksi ei ollut kuin 9,81€. Viime kuukauden S bonukset.
- Anonyymi
Tarvitseeko tehdä jotain jos tili on nyt tyhjä. Eihän ne voi enempää nostaa.
- Anonyymi
Tietysti hankkia lisää rahaa sinne. Sen takiahan tili on
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1421660- 1541134
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät70980Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi345977- 68753
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56743- 69701
- 38654
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7621Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33591