Lopetin vuosia sitten neuroleptien syöisen. En olisi pystynyt käymään töissä neurolepteissä., olin 23 vuotta ilman neuroleptejä, ja ihan hyvin meni.
Täissä ilman lääkkeitä
8
230
Vastaukset
- Anonyymi
Otsikko ”Töissä”
- Anonyymi
Mihin työkykyinen tarttee lääkkeitä?
- Anonyymi
Mihin ihminen tarvitsee "elvistellä" ettei tarvitse lääkkeitä?
- Anonyymi
Minä olen lääkkeiden alaisena tehnyt töitä 30 vuotta. Tarvitsin lääkkeitä voidakseni hyvin. Minua lääkkeet auttoi, samoin psykiatrit.
- Anonyymi
Ajauduin kotihoitopotilaaksi iän myötä. Kovin pitkään se ei voi jatkua koska, haen kaupasta kaiken kotona laitettavat ruoka-ainekset.
Osittaisesta puilla läämmittämisestäkin vielä selviäisin, mutta jalat ovat meikällä jo heikot.
Toiset käyvät autolla kaupassa, mutta minä sinnittelen vielä repun kanssa kantamukseni kotiin. Huolettaa se hoitokotiasuminen jo ennakolta.
mies ja reppu + sauvat. - Anonyymi
Aloituksen voisi ajatella tarkoittavan myös sitä, että aikoinaan kaikki meni hyvin, kun lopetti lääkkeiden käytön, ja nyt taas olisi huonompi tilanne, ihan jopa lääkkeetkin ehkä uudelleen käytössä vuosien tauon jälkeen, ja työtkin loppuneet.
Kenties tuo aikamuoto hämää, että jutusta saa eri käsityksen, kuin ehkä on tarkoitettu. - Anonyymi
Kannattaa syödä lääkkeitä niin on töissäkin mukavampaa.
- Anonyymi
Ainakaan neuroleptejä ei kannata syödä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1779484Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3557208Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1066072Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen284253- 1714114
Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht973850Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu933744Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.353318- 1943110
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik172754