Andersson ampuja

Peruille varmaan pettymys kun ampuja ei ollutkaan maahanmuuttaja islamisti:

https://www.expressen.se/nyheter/sverige/orebro-misstankte-massmordarens-liv-under-radarn/
52424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 52

Vanhimmat

...ja jos uhrit ovat maahnamuuttajataustaisia, koko hirveä tapaus ei kiinnosta persuja pätkääkään.

Äänestä
  • *
    "
    - KouluAmpuja - Oli Ruotsalainen - SosialiDemokraatti - sanoivat naapurit - !
    *
    "

    Äänestä


  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    *
    "
    - KouluAmpuja - Oli Ruotsalainen - SosialiDemokraatti - sanoivat naapurit - !
    *
    "

    Vasut vaikenee, se on vain terroristivasu.
    https://yle.fi/a/74-20129489

    Äänestä


  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Ei vasua tuo haittaa pätkääkään, ovat terroristeja vihervasun kamuja.
    https://yle.fi/a/74-20001516

    Vantaalla 2021......kiinnostavaa.....

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    *
    "
    - KouluAmpuja - Oli Ruotsalainen - SosialiDemokraatti - sanoivat naapurit - !
    *
    "

    AMPUJA

    OLI

    RUOTSIN

    PERSU

    !!!

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Vasut vaikenee, se on vain terroristivasu.
    https://yle.fi/a/74-20129489

    AMPUJA OLI RUOTSIN PERSU

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    *
    "
    - KouluAmpuja - Oli Ruotsalainen - SosialiDemokraatti - sanoivat naapurit - !
    *
    "

    Kenelle naapurit niin sanoivat?

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    AMPUJA OLI RUOTSIN PERSU

    Niin perusrutsalainen sai tarpeekseen mamujen hyysäämisesta.

    Äänestä

  • Anonyymi00043 kirjoitti:

    Kenelle naapurit niin sanoivat?

    Asuntolassa naapuripunkan asukas.

    Äänestä

SD-mies se oli, sanoi tuttava.

Äänestä
  • Social demokrat eller Svenska demokrat ?

    Äänestä

  • SD. Sicherheitsdienst.

    Äänestä

Syntyperäinen ruotsalainen ammuskeli maahanmuuttajia. niinkö se meni? Eikö öyhöttäjiä yhtään kosketa?

Äänestä
  • Vihan sytykettä persut saavat vain, jos tekijänä on mamu. Jos asetelma on päinvastainen, persun laskemissa tilanne nähdään hyödyttömäksi ja uhrit arvottomiksi.

    Äänestä

  • Jos maahanmuuttajia ei olisi tuolla ollut, niin ei olisi ampunut. Sitäkö yritit sanoa?

    Äänestä

  • Hiljaista on persulassa. Taitavat olla pyykkäämässä housujaan, joihin kerkesivät jo piimiä?

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Vihan sytykettä persut saavat vain, jos tekijänä on mamu. Jos asetelma on päinvastainen, persun laskemissa tilanne nähdään hyödyttömäksi ja uhrit arvottomiksi.

    Hyvin sanottu!

    Äänestä

Persu kerran hiljaa. Vassari hiljaa satoja kertoja.

Äänestä
  • Persuilla on ollut tänään aika vaisu päivä.

    Johtunee ainakin osittain Ylen julkaisemasta gallupista.

    Äänestä

  • Anonyymi00044 kirjoitti:

    Persuilla on ollut tänään aika vaisu päivä.

    Johtunee ainakin osittain Ylen julkaisemasta gallupista.

    Johtuu vain YLE:n kostosta koska kaikki yleläiset ovat kommareita, selittää persu.

    Äänestä

Svenski media kertoi että kaikki viimeaikaiset ammuskelut on tehty luvallisilla aseilla.
Katujengeillä tuskin on luvallisia pyssyjä.

Äänestä

Kaikki uhrit olivat maahanmuuttajia.

Äänestä
  • ""Puolueiden puheet ruokkivat Ruotsissa väkivaltaa"

    Expo-säätiön johtajan Daniel Poohlin mukaan Ruotsissa on vallalla uhkaretoriikka, joka antaa pontta äärioikeistolaiseen väkivaltaan taipuvaisille."

    https://yle.fi/a/3-8637930

    Ruotsidemokraattien hyökkäys koulujärjestelmää päin. Kovasti on samat sävelet kuin persuilla ja siksihän persu-Pravda sitä julistaakin.
    Åkesson on suivaantunut demareiden hellimästä ajatuksesta eli koululaisten ”pakkosiirroista” eri väestöryhmien sekoittamiseksi. Kyseessä on hänen mielestään integraatio ”sen epämiellyttävimmässä muodossaan”.

    "Ruotsalaisten on nyt valittava kahden täysin erilaisen poliittisen linjan välillä.

    – Joko pakkointegraatiosta monikulttuuriseen kaaokseen tai vaatimus ruotsalaisten normien ja arvojen hyväksymisestä, Åkesson tiivistää.

    – Ihmiset ovat itse tehneet päätöksen muuttaa tänne ja heidän on siten sopeuduttava ilman meille ruotsalaisille esitettyjä vaatimuksia."

    https://www.suomenuutiset.fi/ruotsidemokraatit-haluaa-pelastaa-peruskoulun-kuri-ja-jarjestys-takaisin-pois-pakkointegraatio-ja-poliittinen-wokehumppa/

    Äänestä

Eihän ne Suomen kouluampujatkaan olleet maahanmuuttajia, haetaanko taas väkisin syyllisiä muista kuin kantaväestöstä (raiskaukset ovat sitten oma lukunsa)!

Äänestä

Ketjun alusta on helppo havaita, että PS:n trollitoimisto aktivoitui.

Äänestä

Persujen trolliosasto keskittyy nykyään homoiluun.

Äänestä
  • Ei tiedä homoilusta mutta pahempaa paskaa ne suoltavat mutta se vaan näky läpi, lapsellinen YLE vastaisuus ilman oikeista perusteita kun otetaan jotain sieltä ja jotain täältä ja muodostetaan jyrkkä ei mieli on niin uhriutuvan persun mielenmaisemaa että yököttää.

    Äänestä

Edellisen kerran kun Hesassa anmuskeltiin kadulla, ampujana oli perussuomalaisten kansanedustaja nimeltään Vornanen. Ilmiselvä mamu siis.

Äänestä
  • Persu, viina ja ase. Pyhä kolminaisuus?

    Äänestä

Toistetaan:

Aloittaja antipersu hei kerrohan millainen ihminen tekee kouluampumisella poliitiikkaa ja pilaa niinkuin sinä juuri nyt teet? Varsinkaan kun ruumiita ei ole vielä edes kunnolla laskettu ja hyvä kun ne ovat edes kylmenneet.

Onko vihasi perussuomalaisia kohtaan todellakin noin suurta ja pakkomielteistä?

Siis todella vastenmielistä antipersulta jälleen kerran heittää läppää ja tehdä omaa vihapolitiikkaansa murhattujen ihmisten kustannuksella!

Äänestä

Miksi asia olisi pettymys latinalais-amerikkalaiselle valtiolle Perulle tai sen asukkaille perulaisille? Nyt en ymmärrä aloittajan logiikkaa. Toisaalta ei noissa antipersujen jutuissa yleensäkään ole mitään logiikkaa tai järkeä. Ei tässäkään tapauksessa.

Äänestä
  • PerSSujen raivotynnyri on ollut jo pitkään räjähdysvalmiina. Mahtaa persuja turhauttaa, kun eivät nytkään pääseet posauttamaan sitä kansan silmille?

    Äänestä

  • Anonyymi00039 kirjoitti:

    PerSSujen raivotynnyri on ollut jo pitkään räjähdysvalmiina. Mahtaa persuja turhauttaa, kun eivät nytkään pääseet posauttamaan sitä kansan silmille?

    Miten tuo neuroottinen purkauksesi liittyy edelliseen kommenttin? Ei mitenkään! Koita nyt keskittyä hyvä ihminen. Ja ennenkaikkea rauhoittua. Oletko muistanut ottaa lääkkeesi?

    Äänestä

Jonas Simon on oikea nimi ! ennen kun nimi on muutettu !

Onko Ruotsalainen ? simon viittaa Israeliin?

Äänestä

Ja sen oikea nimi oli ???

Äänestä

Persut selittävät ampujan varmaankin kierossa mielessään islamilaisuuteen hiljattain kääntyneeksi. Saavat sillä hyvän mielen.

Äänestä
  • Hei kuule kerrohan millainen ihminen tekee kouluampumisella poliitiikkaa ja pilaa niinkuin sinä juuri nyt teet? Varsinkaan kun ruumiita ei ole vielä edes kunnolla laskettu ja ihmiset surevat?

    Onko vihasi perussuomalaisia kohtaan todellakin noin sairaalloista ja pakkomielteistä?

    Äänestä

Simon on oikea Sukunimi !

Se oli vaihtanut nimeä ! Mistä lie peräisin ? jos kanta Ruotsalainen niiin miksi olisi opiskellut mamujen koulutus keskuksessa ?

Äänestä
  • Paljon on kysymyksiä joihin ei olla vielä saatu vastauksia tähän tapaukseen liittyen.

    Äänestä

Ampuja kertoo saaneesa virikeitä Halla-aholta. Naaputi kertoi.

Äänestä
  • Eikös nuo uutisoineet että olivat leikanneet siltä sosiaaliturvan. Meni sitten ja ampu. Ihmiset reagoivat eri lailla .Ruotsin hallituksen olisi syytä katsoa peiliin jos tuo paikkansa pitää. Ihmiseltä kun viedään ihmisarvo voi seuraukset olla mitä tahansa.

    Äänestä

Mille Peruille? Kertokaa minulle miksi asia olisi pettymys latinalais-amerikkalaiselle Inkavaltio Perulle tai sen asukkaille perulaisille? Nyt en ymmärrä aloittajan logiikkaa.
Vai onko tämä taas joku antipersun ihan älyvapaa juttu tämäkin ketju?

Äänestä
  • Näppäily virheistä on aina helppo nälviä, mutta onko itse asia persuille pettymys vai ei?

    Äänestä

  • Anonyymi00059 kirjoitti:

    Näppäily virheistä on aina helppo nälviä, mutta onko itse asia persuille pettymys vai ei?

    Äärioikeitolaisten tekemät rikokset eivät kiinnosta persuja tippaakaan. Eikä esim. perSSu-Pravda hiiskahda niistä sanaakaan. Kertoo persujen arvomaailmasta kaiken.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Peruille varmaan pettymys kun ampuja ei ollutkaan maahanmuuttaja islamisti:

https://www.expressen.se/nyheter/sverige/orebro-misstankte-massmordarens-liv-under-radarn/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu