USA ei halunnut olla yhtään "huonompi". USA valitsi Putiniakin hullumman ukon presidentiksi.
Putin hullu?
14
145
Vastaukset
- Anonyymi
Idän ja lännen välisen tasapainon vuoksi yhdysvaltalaisten oli äänestettävä Trumpia.
- Anonyymi
Tasapainotukseksi samanlaista valehtelevaa diktaattoria? Eihän siinä amerikkalaiset tehneet muuta kuin kusseet sekä omiin että liittolaistensa muroihin. Ketkä äänestivät Elon Muskin valtaan? Musk saattaa olla aiheuttanut peruuttamatonta vahinkoa USA:ssa sekä liittovaltiolle että kansalaisille, mistä hyötyvät ainoastaan itse Musk, Trump, amerikkalaiset oligarkit sekä Kiina että Venäjä. Tätäkö persut tukevat?
Jake Broe: "Russia Celebrates America's Self-Destruction"
https://www.youtube.com/watch?v=d43r134z1ZY
- Anonyymi
Sitä saivat mitä äänestivät.Harmi vaan kun se saa
sotkettua muittenkin maiden asiat. On oikeen riesa- Anonyymi
Trumpin takana ovat vielä pahemmat riesat eli Elon Musk sekä J.D. Vance. Oligarki ja apupoika.
- Anonyymi
Mitähän noiden äänestäjien päässä oikein liikkuu??? Tuskin kovin paljoa.
- Anonyymi
Ja Suomessa on valehteleva vasemmisto ja media . Kääntää mustan valkoiseksi ja päin vastoin. En ymmärrä mitä hyötyä tuoda asiantuntijoiksi pelkkiä kommunisti fasisteja. YLE hanki puolueetonta väkeä edes joskus.
- Anonyymi
Kommunisti fasisteja? Osaako persu sanoa, miten kaksi eri ääripäätä saa mahtumaan samaan pakettiin? Onko Halla-ahokin kommunisti fasisti?
https://www.apu.fi/artikkelit/halla-ahon-rikosilmoitus-nayttaytyy-kiusantekona-kolumni
- Anonyymi
:DDDDDDDDDDDDD
- Anonyymi
Aloitus oli paras ikinä!! Peukkuja aloittajalle. :)
- Anonyymi
👍👍😊
- Anonyymi
Jo on aikoihin eletty, kun täysjärkisin suurvaltajohtaja näyttää olevan Kiinassa.
- Anonyymi
No nyt ovat äärioikeistolaiset pösilöt molemmissa maissa vallan kahvassa. Tämä USA:n "narsisti" ei ole kuitenkaan hyökännyt vielä mihinkään, uhkaillut kyllä. Hyvää Saamelaisten kansallispäivää 6.2.2025! Euroopan ainoa alkuperäiskansa. Eräänlaisia "maahanmuuttajiahan" me suomalaisetkin olemme. Emme alkuperäiskansaa.
- Anonyymi
Kauankohan kohan ukolla henki pihisee
- Anonyymi
Pekka Toveri sanoi Trumppia idiootiksi. Oikeassa on.
Nyt esim. ydinpommien laukaisunapit ovat kahden kahelin käsissä.
No, maailma saa sitä mitä tilaa. Eurooppalaisten valtioiden pelkuruus on ollut Putinin tehokkain ase. Saattaa olla jatkossakin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077726
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1085921- 835157
- 1394526
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113210- 552957
- 582918
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102434- 612427
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562046