Yle niin sanottu gallup on selvä kosti persuille. Kukaan ei usko että kannatus olisi niin heikko kuin ylen muka gallup kertoo. Parinsadan valitun muka mielipide. Gallupit ei ole vaalit.
Yle kostaa raukkamaisesti
Anonyymi-ap
46400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Tosin Yle ei tätä gallubbia ole tehnyt, mutta hienosti tulit taas näyttämään sen miten persu valehtelee aina. Juuri tämän takia teidän kannatus putoaa kuin kivi. ;)
Uhriutuminen ja muiden syyttely alkoi heti.
Persujen mielestä kansa on väärässä ja se pitää vaihtaa. :D
Eu-vaalitulos persuille 7,6 %.
Eu-vaalitulos sinimustille antipersuille 0,0%.
Alue- ja kuntavaaleissa vaalitulos sinimustille antipersuille 0,0%.
Eduskuntavaalien tulos sinimustille antipersuille 0,0%.
Vtuttaako vtuttaako kuuntelen ap??
Ei meitä antipersuja vituta alkuunkaan, kun emme ole mitään sinimustiasi. Kellotapulisi ullakolla eivät matot ole todellakaan suorassa!
Peruja lievästi sanottuna nolotti, kun yksi ainoa vasurien ehdokas sai EU-vaaleissa melkein tuplaten ääniä sen, minkä persujen ehdokkaat saivat yhteensä.
ja sinulla sinimusta ap ei ole kaikki natsit bunkkerissa..😏
Eivät ole läheskään kaikki natsit ap:n bunkkerissa, kun heistä suurin osa sieg hailaa Purran bunkkerissa.
Jos persujen kannatus on yli 10 prossaa seuraavissa eduskuntavaaleissa, on syytä vaihtaa kansa nopeasti
"Ennen natsit juoksi mamujen perässä niitä potkimassa nykyisin ne juoksee persujen perässä vasara kädessä."
...ja puolueesta pihalle potkittu ääliöoikeistolainen vainoaa&mustamaalaa persuja pakkomielteisesti 18-22h/365vrk vuodessa suoli24:lla Iuotsinpestin suojista ("Roskaväellä on roskaväen huvit").
Hihi ottaako päähän ja kuinka paljon kun kukaan ei ota sinua vieläkään tosissaan? :D
Hyvin on tuottanut tulosta tuon ääliöoikeistolaisen persujen vainoaminen ja mustamaalaaminen.
Persujen kymmenen prosentin kannatus herättääkin kysymyksen, missä ne todelliset ääliöoikeistolaiset lopulta ovatkaan.
Hallituksessahan ne on koko jengi.
Pääsivät hallitukseen ennen kuin kannatus romahti.
Persuja harmittaa, kun YLE kertoo uutiset, niinkuin ne on. Gallup ei ole YLEN laatima, se vain jakaa tietoa. Persuille oikean tiedon jakaminen on kärsimystä, heidän mielestään Suomen uutisten toimittajien pitäisi ottaa YLE haltuunsa.
Avaatko hiukan ap mikä niitä persuja harmittaa Ylen ennustaessa kuntavaaleissa 12,9%:n kannatusta sinun kertoessa kuinka se on 8%? Sinun kertoessa avauksessa kuinka kyseessä on Ylen kosto persuille. Sinun taas foliohattuillessa määrissä etten ihmettelisi pätkääkään kuinka sinä kerrot kohta kuinka Yle lupaa persuille hyvää tulosta kuntavaaleissa persujen käskystä? 🤣🤣
YLE,HS eikä monet muutkaan tiedotusvälineet suorita galluppeja.Siihen tehtävään on olemassa muut tahot.Ne ainoastaan julkaisevat niitä ja suoritavat oman näkemyksensä
puolueiden kannatuksesta.Tätäkään asiaa persut eivät joko tiedä tai sitten heitä ei tässäkään asiassa totuus kiinnosta?Lainaan lopuksi erästä nimeltä mainitsematonta persua joka totesi joskus jokseenkin näin:''Parempi hyvä tarina,kuin tylsä totuus!''
Kannatus nousee,yle on hyvä.
Ksnnatus laskee,yle on lahjottu.
Arvaattekos mikä yksi ainoa puolue harrastaa tätä?
"Yle niin sanottu gallup on selvä kosti persuille. Kukaan ei usko että kannatus olisi niin heikko kuin ylen muka gallup kertoo. Parinsadan valitun muka mielipide. Gallupit ei ole vaalit."
EU-vaalien alla Ylen niin sanottu gallup näytti persuille 16.5:n prosentin kannatusta, mutta kansa kosti persuille ja pudotti persujen kannatuksen vaaleissa 7.6 prosenttiin.
Gallupit ei ole vaalit.
Persut on jo vanha vitsi, ei enää naurata! Joutaa pois koko persupuolue.
Täysin turha, persut ei ole tavallisen ihmisen puolella missään asiassa. Se on nyt nähty. Sakset kädessä virnisteleminen köyhille ei ole kansan edun ajamista.
Kaikki peruSSuomalaisten puheet ja kirjoitukset voidaan luokitella johonkin kategoriaan. Aloitus on uutisen väittäminen valeuutiseksi ja salaliittoteoria.
Jos persujen kannatus on alle 120%, niin valemedian valeuutinen.
Puolueneuvostoliittomme johdon ei olisi kannattanut haukkua YLEä, koska yleläiset romahduttivat kanntuksemme.
Niinpä,yle on syyllinen persujen kannatuksen laskuun.Joku muu on persujen mielestä aina syyllinen.
Oikeinko olet tosissasi?
Itse asiassa kun YLE:n teettämä gallup antaa persuille lukeman 12 %, se on huono lukema.
Mutta kun otetaan huomioon, että vaalitulos tullee olemaan vielä huonompi, se on jo huolestuttavaa? Ei minusta, mutta persuista.
Jostain syystä persuihin pätee se, että gallupit antaa sille parempia lukemia kuin lopullinen vaalitulos on?
Itse ihmettelen, että kannatus on niinkin palhjon kuin 12,9%. Mutta kaiketi Suomessa tuon verran hönöjä riittää...
Hölmölässä riittää paljon niitä hönöjä jotka äänestävät punikkeja ja sitten taas nähdään mihin tätä hölmöläämme ollaan viemässä ?
"Hölmölässä riittää paljon niitä hönöjä jotka äänestävät punikkeja ja sitten taas nähdään mihin tätä hölmöläämme ollaan viemässä ?" Perussuomalaisten tarjoama vaihtoehto houkuttelee yhä harvempaa.
en äänestä ylen galluppien perusteella 🤣
Hei! Nyt Ylen gallupissa Persujen kannatus n. 10%
niseon meitin perussumalasten kanatu onkakkiala ainaski 124 rosentia ja yle valehteelee kaken ku ne on punasii
😄 😄 😄
On kyllä huomioitava että YLE vihaa perussuomalaisia eikä kykene uutisoimaan persuista tasapuolisen tapaan.
"On kyllä huomioitava että YLE vihaa perussuomalaisia eikä kykene uutisoimaan persuista tasapuolisen tapaan."
Kun persujen puheita ja kirjoituksia luokitellaan, tuo on uhriutumista.
Heko, heko. Jos Yle kertoo uutisen niin kuin se on, niin mitä väärää siinä on. Pitäisikö Ylen persujen tyyliin vakehdella?
Ei gallup ole Ylen tekemä. Niin kuin esim. uutinen Ruotsin kouluampumisesta ei ole Yken tekemä, vaan Yle uutisoi siitä!
Ymmärrätkö, persu?
Jo minä talvella ennustin, että kun kevät saapuu Suomeen, Persut laskee alamäkeen Purran leikkuulaudalla, ja saksit antaa vauhtia.
Alamäki on paras mäki.
Haapajärven kunnanvaltuuston jäsen ensihoitaja palomies Persu on varastanut työnantajalta lääkkeitä. Tämmösiä päihderiippuvaisia Hakkarausia riittää
Pikkuista ennen Haapajärven pillerivaras-persun kiinnijäämistä joutui toinen saman kunnan persuvaltuutettu oikeuteen lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä, mutta ei päässyt paikalle, kun kuoli edellispäivänä kolarissa.
Persujen tyhmyys on ääretön! Ei voi muuta sanoa!
Albert Einstein sanoi joskus.....
''On kaksi ääretöntä. Ihmisten typeryys sekä maailmankaikkeus.
Tosin, jälkimmäisestä en ole täysin varma''
Äärimmäistä typeryyttä edustaa se, että poistat muiden viestit joihin et osaa tyhmyyttäsi vastata..
Kerropa tarkemmin kuinka joku muu kuin ylläpito voi poistaa viestejä. Mielenkiinnolla jäämme odottamaan vastaustasi.
YLE:n johto menetti oman kuljettajansa ja ison BMW:n leikkausten takia. YLE:n johto on siis katkera ja vihainen. Ja ketäpä yleläiset syyttävät elleivät sitten persuja?
Mistä syyttivät? Persu ei usko kuin Russian Todayn uutisiin.
Jauhatte paskaa, Tynkkynen laittaa Ukrainan puolustamisen ja woken vastustamisen kaiken edelle.
Tynkkynen laittaa Elon Muskin kaiken muun edelle.