Myös aluevaaleissa Perussuomalaisten kannatus on romahtanut, se on vain 10,8% kertoo Ylen mielipidemittaus.
Missä persu, siellä ongelma.
Aluevaaleissa Perussuomalaisten kannatus 10,8%
10
159
Vastaukset
- Anonyymi
Hei nyt oikeasti meidän täytyy ryhdistäytyä ja alkaa tehdä töitä kannatuksen eteen.
- Anonyymi
"...alkaa tehdä töitä..."
Ei tule onnistumaan koska tuo on vierasta persuille. :D - Anonyymi
Ammuskelua yökerhossa tai pitääkö jumittaa känniääliönä lentoja vai vaan valehdella purran lailla.
Onneksi on kovin leuto talvi muuten nämä nationalistipopulit öyhöisivät täällä ilmaston muutoksen tulemattomuudesta.
Ikävää että ruotsissa kouluampumisen järjestikin valkoihoinen persuruotsalainen, siitäkin jaksaisivat pitää maahanmuutto teemaa yllä, nyt onkin hiljaista niin haetaan juttuja aika kaukaa.
- Anonyymi
Eurovaaleissa persujen gallupkannatuksesta suli 10% pois vaalipäivänä.
- Anonyymi
Varmistettiin ettei demuvasut saaneet komisaaren paikkaa, huonosti kävi demuille pressa vaaleissa ja eu vaaleissa se on oikein rajatauki vasuille.
- Anonyymi
ja niinhän siinä taas kävi että kannatus oli huomattavasti korkeampi kuin ylen gallup
- Anonyymi
Tuossakin 10% on enemmän kuin puolet liikaa persujen kaltaisille tolloille.
- Anonyymi
Demarihönö?
- Anonyymi
TAISTOON TOVERIT ?
NYT ROMAHTAA ?
HAHHAHHAAA .
JA POOOIS . - Anonyymi
YLE siis yrittää edelleen tutkia henkilökuntansa keskuudessa mitäköhän ne äänestää ja sillä ohjailla muitakin äänestämään samoin.
Säälittävät PELLET. !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662258Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381863Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711520Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣231507Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.851234Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1811167Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬241110Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1051084- 77939
En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9932