Olemme maksaneet verotuksen kautta mm. koulutuksia, asumista, ruokaa, opintoja ja terveydenhuoltoa maahanmuuttajille. 
Tietääkö joku miten ja milloin mamujen miljoonavelat maksetaan takaisin turkulaisille?
Koska mamut maksavat velkansa turkulaisille?
133
1704
Vastaukset
- AnonyymiDiipa daapa... 
- AnonyymiSuomen kunnille aiheutui vuonna 2020 yhteensä 644 miljoonan euron verotulojen rahoitusvaje maahanmuuton seurauksena. 
 Turussa asuvilta mamuilta voisi periä aluksi vaikka 500 miljoonaa. Sen ne ovat ainakin syöneet 10 vuodessa.- AnonyymiMITES VERONKIERTÄJÄ PERSUT 
- AnonyymiOnko maksuja tullut, vai jatkuuko siipeily? 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:MITES VERONKIERTÄJÄ PERSUT Ei veroja kannata maksaa, kun rahat päätyvät mamujen ökyelämiseen. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ei veroja kannata maksaa, kun rahat päätyvät mamujen ökyelämiseen. Ei kannata ei. Pitää tehdä työt pimeästi. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Onko maksuja tullut, vai jatkuuko siipeily? Mamut on laitettava pakkotyöhön, jolla he voivat korvata loisimisensa suomalaisille. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Mamut on laitettava pakkotyöhön, jolla he voivat korvata loisimisensa suomalaisille. Velkavankeuteen, kunnes ovat maksaneet elatuksensa takaisin. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ei veroja kannata maksaa, kun rahat päätyvät mamujen ökyelämiseen. Matu syö kaiken. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Velkavankeuteen, kunnes ovat maksaneet elatuksensa takaisin. Vankeus on aika kallista. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ei veroja kannata maksaa, kun rahat päätyvät mamujen ökyelämiseen. Mamu syö kaiken. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Onko maksuja tullut, vai jatkuuko siipeily? Matut siipeilee aina. 
 
- AnonyymiPERSU VIE LEIVÄN KÄYHÄN LAPSEN SUUSTA - AnonyymiKÄYHÄN 
 
- AnonyymiKansa vihaa natsihallitusta - AnonyymiSosialistit eivät ole hallituksessa. Vihervasemmisto eli natsit ovat oppositiossa. 
- AnonyymiNatsit olivat Kansallissosialistisen Työväen puolueen jäseniä, nykyhallitus on Suomen historian Kommunistisin hallitus. Periaatehan niillä on kansalta rahat pois valtiojohdon tuhlattavaksi ja kansa alistetaan hiljaiseksi, suoraan Pohjois.Koreaa. 
 
- AnonyymiSDP: kaikki ongelmat ratkaistaan lisäämällä maahanmuuttoa. - AnonyymiSUOMESSA ON TYÖVOIMAPULA JA HEIKKO SYNTYVYYS, UUNO 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:SUOMESSA ON TYÖVOIMAPULA JA HEIKKO SYNTYVYYS, UUNO Työvoimapula on kestovale. Työttömiä on yli 300 000 joiden joukossa on mm. paljon insinöörejä, korkeakoulututkinnon suorittaneita ja hoitsuja. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:SUOMESSA ON TYÖVOIMAPULA JA HEIKKO SYNTYVYYS, UUNO Työvoima pula miltä aloilta? 
- AnonyymiMamut laitettava pakkotyöhön. 
- AnonyymiMeillä on unelma. Ulkomaalaistaustaisten kohdistama rasistinen väkivaltarikollisuus kantasuomalaisia kohtaan on loputtava. Unelmoimme myös, ettei mediassa sekä julkisessa keskustelusta salata ulkomaalaistaustaisten yliedustusta rikostilastoissa, erityisesti raiskaus-ja väkivaltarikoksissa ja yleistä yhteiskuntavelvoitteiden ja lakien halveksuntaa. 
 Rasistinen viha kuuluu useisiin muihin kulttuureihin, joiden huonoja ominaisuuksia on tullut maahanmuuttajien mukana Suomeen.
 Suomeen rantautuneissa vieraissa kulttuureissa rodullistaminen on tavanomaista, jonka avulla ihmisiin liitetään valheellisia esimerkiksi ihonvärin tai oletetun etnisen taustan takia oletuksia, stereotypioita ja ennakkoluuloja. Tavanomaista on myös oman kansan keskuudessa asettaa ihmiset eri asemaan. Naiset ja lapset, sekä vääräuskoiset ovat aina alempiarvoisempia ja alistettavissa. Sitä korostetaan myös ympäristölle, jopa pakkopukeutumisella.
 Viha muita kansanryhmiä kohtaan on vierasta, omituista ja uutta suomalaisille. Suomalaisille rasismi on ollut tuntematonta, kunnes maahanmuuttajat toivat rasistisen käyttäytymisen ja vihan muita kohtaan Suomeen.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:SUOMESSA ON TYÖVOIMAPULA JA HEIKKO SYNTYVYYS, UUNO Höpöä,...mää pummi töihin. 
- Anonyyminyt jo Turkuun on jäänyt loisimaan Kiinasta tulleita nk. ravintolatyöntekijöitä joitka on huomannut ettei täällä tarvikkaan tehdä töitä. 
 
- AnonyymiSdpn nousua ei voi estää - AnonyymiMarinin hallitusaikana tehtiin velkaa, jota muut valtio pääsi haaskaamaan.nyt me joudutaan kerjäämään.Ukrainalaisista ei ole työhön ne totutettin elämään sossun luukulle. 
 
- AnonyymiKoska rasistit maksavat velkansa? - AnonyymiSama asia, ulkomaalaistaustaiset ovat tunnetusti rasisteja. 
- AnonyymiSuomalaiset olivat natsien liittolaisia Suomalaisten on maksettavaa vielä ja paljon 
 
- AnonyymiJuuso, perussuomalainen ministeri, esitti julkisen hätähuudon: terveyspalvelut romahtavat, ellei maahanmuuttoa Suomeen lisätä merkittävästi. 
 Hyvä persut!!- AnonyymiRinnoitat satunnaisen maahanmuuton terveyspalvelun osaajien tarvintaan. 
 Me tarvitsemme lisää terveyspalvelun osaajia, emme satunnaista maahanmuuttoa.
- AnonyymiMatut kuormittaa terveyspalveluita hammaslääkäriinkin pääsy kestää nykyään jopa vuoden väliaikaisen paikan jälkeen. 
 
- AnonyymiEi ne koskaan maksa vaan sinä maksat täyden ylläpidon lopun elämää. 
- AnonyymiRahat eivät riitä edes suomalaisten terveyspalveluihin, koska mamujen ökyelämään on tuhlattu suomalaisten maksamat verovarat. - AnonyymiRahat eivät riitä edes suomalaisten terveyspalveluihin, koska natsien ökyelämään on tuhlattu suomalaisten maksamat verovarat 
- AnonyymiYrittäjien ja maanviljeliöiden ökyelämän köyhät työläiset maksavat kuten myös sellaisien saastojen kuten orpo ja purra! 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Yrittäjien ja maanviljeliöiden ökyelämän köyhät työläiset maksavat kuten myös sellaisien saastojen kuten orpo ja purra! Suomi tarvitsisi bolsevikki-vallankumouksen 
 
- AnonyymiEi niitä kukaan takasin maksa 
- AnonyymiMamut kuuluvat suomeen toivotamme vuosittain kymmeniä tuhanisa uusia suomalaisia tervetulleiksi - AnonyymiJokainen pakolainen on arvokas timantti 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Jokainen pakolainen on arvokas timantti Yhtä kalliiksi ovat turkulaisille tulleet kuin timantteja olisi ostettu. 
- AnonyymiMieluiten hyvin paljon espanjalaisia ja filippiiniläisiä naispuolisia sairaala-alan työntekijöitä Suomeen, toivon minä. 
 Kiitos jo etukäteen hallitusherroille ja -naisille
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Jokainen pakolainen on arvokas timantti Pakolaisuuden tarkoitus on paeta sotaa tai sortoa, ei muuttaa maahan. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Jokainen pakolainen on arvokas timantti Jokainen pakolainen on arvokas haulisieni. 
 
- Anonyymime rikastat tidan culturi paljon! se maksa velka pois - AnonyymiJa lizäksi me huvahuva kebab ja halbutaxi. 
 
- AnonyymiMaahanmuuttajissa on suomen tulevaisuus pulinat pois. - AnonyymiAfrikan tulevaisuus... ja kamelien ohjastajien 
 
- AnonyymiPs keskisarja sanoi että mm somalit ja afgaanit ei tuota verotuloja edes toisessa polvessa... 
- AnonyymiEi koskaan. 
- AnonyymiMaahanmuuttajien työllistymisprosentti oli Marinin hallituksen aikana 
 noin 64 %.
 Muitten noin 74%.
 64 % on loistava saavutus ottaen huomioon rasismin Suomessa.
 Surkeinkin suomalainen saa työpaikan enne ammattitaitoista ja ahkeraa
 maahanmuuttajaa.
 Kun puhutaan maahanmuuttajien menoista kuuluu puhua myös siitä
 kuinka paljon he valtion kassaa kartuttavat verotuloillaan.
 On hienoa, että maahanmuuttajat ovat hyvin työllistyneitä,
 He jakavat taakkaamme, että saadaan KELA-PERSUJENKIN
 TUET MAKSETTUA.- AnonyymiYli 200000työtöntä ja korkekoulutettujakin työttömänä yli 60000 siinä vasurimääkijälle se totuus. Työpaikoista on huutava pula ja enään ei tarvita yhtään lisää makoilijoita. 
- Anonyymi"Surkeinkin suomalainen saa työpaikan enne ammattitaitoista ja ahkeraa 
 maahanmuuttajaa."
 Unohdin vielä mainita että suurin osa on saanut vähintään koneinsinööritasoisen koulutuksen, paperit vain unohtuivat kotiin lähtöhässäkässä.
- AnonyymiEi pidä paikkaansa nuo sun prosentit. Täyttä valehtelua. 
- AnonyymiKaikissa Afrikan maissa on eläinseksi sallittua. Sen vuoksi siellä on myös laillista pitää eläinbordellia. Apinat ovat suosituimpia lampaiden ja vuohien ollessa toisella sijalla. 
 
- AnonyymiJa milloin palauttavat Afrikan Tähti pelit lapsille, joilta ne ryöstivät? 
- AnonyymiMamuilta pitää periä velat pakolla. Lisävero 5000€/v, loppuelämän ajaksi tai velan voi maksaa työllä esim. katuja siivoamalla. - AnonyymiKiitos maahanmuuttajille että ovat täällä 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Kiitos maahanmuuttajille että ovat täällä https://keskustelu.suomi24.fi/t/18883708/han-tyoskentelee-nykyaan-taksikuskina-vihreiden-ehdokas-puri-poliisia 
 ja vihreille kiitos
 
- AnonyymiKoska ukrainalaiset sotilaskarkurit maksavat oleskelustaan Suomessa? 
- AnonyymiMaahanmuuttajat tekevät töitä, että saadaan kelapersujenn tuet maksettua. - AnonyymiEniten kelan kassalla käyvät nämä puna viher hiuksiset ihmiiset. Puolueensa värin valinneet. 
 
- AnonyymiTeemu Keskisarja voi kertoa asiat 
- AnonyymiTäytyy lähteä itse hakemaan omia rahojaan Varissuolta. 
- Anonyymihttps://keskustelu.suomi24.fi/t/18824003/miksi-islam-ajettiin-1600-luvulla-euroopasta-pois 
 säästö syntyy kun islam lähtee?
- AnonyymiGooglaa= maahanmuutto saksa 
- AnonyymiAhkerat maahanmuuttajat maksavat veroissaan kelapersujen tuet. - AnonyymiAloitusta luultiin vakavamieliseksi mutta huumoripalstahan tämä olikin ... 
 
- AnonyymiEi koskaan 
 Googlaa= ps keskisarja maahanmuutto
- AnonyymiMilloin aloittaja maksaa takaisin kaikki tuet ja ilmaiset rahat yhteiskunnalle? 
- Anonyymipukon 
- Anonyymieläviä kuolleita vai päinvastoin-tapot ja murhat 
- AnonyymiYliajo saksan malliin? 
- AnonyymiMaahanmuutto ei kiinnosta 
- AnonyymiKyllä mamuilta pitää ottaa korvaus heidän oleilusta ja avustamisesta. 
- AnonyymiOn aika maksaa. 
- AnonyymiMaahanmuutto ei voi natsi estää turhaa itkee - AnonyymiVain yksi päätös eduskunnassa ja ne ovat ulkona Suomesta. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Vain yksi päätös eduskunnassa ja ne ovat ulkona Suomesta. Ei tule tapahtumaan :) 
 
- AnonyymiVoi sitä natsien itkun määrää kun Sdp vie vaalit :) 
- AnonyymiHe maksavat heti, kun aloittaja maksaa. - AnonyymiKyllä täällä maksetaan joka päivä matujen touhuja ,korkeat elinkustannukset,verot pilvissä,terveydenhuolto ei toimi kuin matuille,vuokra-asunnot mene kela matuille,Kyllä kirveellä olis töitä! 
 
- AnonyymiGhanalainen pakolainen saattoi tyttäreni raskaaksi ja olen iloinen! - AnonyymiSopiiko että kerrot mielentilastasi vaikkapa puolen vuoden kuluttua ? 
 
- Anonyymimiten kuolemat maksetaan takaisin? - AnonyymiMene kirkoon itkemään ja pasko housuusi. 
 
- AnonyymiVarmaan maksavat , kunhan aloittaja ensin maksaa itse. 
- Anonyymiwhite trash 
- Anonyymi134ps 
- AnonyymiRatikkalinjaa ollaan rakentamassa Lausteelta Varissuon kautta telakalle Pansioon. 
 Kallista matukyytiä ja telakkatukea.
- AnonyymiJyväskylän yliopistosta kantautuu huolestuttavia uutisia 
 mamuille ohituskaista
- Anonyymipersut porsastelee ja kansa kärsii 
- AnonyymiKyllä te jotain tulette saamaan vaikka ette haluaisikaan... - AnonyymiSuomen naiset saa kunnon seksiä ja synnyttävät kauniita kaakolapsia. 
 
- AnonyymiKoska perssuomiloiset maksavat velkansa Demareille? 
- AnonyymiMamut maksavat velkansa heti kun aloittaja on maksanut. 
- AnonyymiGooglaa= PS maahanmuutto suomi24 
 134 vaalit
 Äänestä- AnonyymiGooglaa 
 HS: Perussuomalaisten kunta- ja aluevaaliehdokkaalla tuomio lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä
 Ksml kirjoittaa myös asiasta.
 
- AnonyymiPerusSuomalasita toimintaa: 
 "Veli saattoi pikkusiskonsa baarista kotiin ja raiskasi – Taustalla on ilmiö, josta koko Suomi vaikenee
 Emma ja veli olivat naapurin rakennustyömaalla styroksilevyjen päällä. Emma oli alakoulun toisella luokalla, veli jo teini-ikäinen.
 Nussimista. Sitä sanaa veli käytti.
 Emma ei ole tänäkään päivänä täysin varma, mitä veli hänelle teki. Muistikuvat tapahtuneesta ovat hatarat."
- AnonyymiRaiskaukset jatkuuu 
 Kertoo uutiset
- AnonyymiTehokkaita tuontimiehiä 
 Huumeet
- AnonyymiKoska he maksavat korvaukset raiskaamilleen naisille? - Anonyymiai persut vai 
 
- AnonyymiErinomainen väittely, kiitos kaikille osallistujille. 
 Kuten useimmat älykkäät lukijat ovat jo huomanneet, ottaen kaikki kiistattomat faktat sekä intuitioon perustuvat tunne purkaukset huomioon, tulemme vääjäämättä siihen johtopäätökseen että olen ollut alusta asti oikeassa ja tulen aina olemaankin.
 Asia on jäsennelty niin selkeästi että jopa kelvottomien puolueiden äänestäjätkin sen ymmärtävät.
 Tietenkään se ei ole kenenkään vika, että kaikille ei ole suotu sellaisia älynlahjoja joilla näitä asioita voidaan katsoa oikealla tavalla.
 Syyllinen kuitenkin tähän ilmiöön löytyy sieltä omasta peilistänne.
 Asia on loppuunkäsitelty, voimme siirtyä keskustelussa seuraaviin tärkeisiin aiheisiin.
- AnonyymiEi milloinkaan. Maahanmuuttajat ovat erityisasemassa. Heidän rahojansa ei pyritä saamaan takaisin. Heidän geeniperimänsä sisältää niin arvokasta tietoa Suomelle, että siitä ei haluta luopua. - AnonyymiEsimerkikis Haitista pitäisi saada Suomeen paljon mamuja! 
 
- AnonyymiTekoäly muuttaa minun kommennttini sisällön aivan joksikin muuksi. Ei jatkoon! 
- AnonyymiTuet poikki jo! 
- AnonyymiTanskan malli, ellei matu työllisty 2kk niin maasta pois. 
- AnonyymiMaahanmuuttajamiesten sperma on kultaakin arvokkaampaa 
 Suomen tulevaisuus riippuu heistö
- Anonyymituohan ne huumeita meitille...nuoret kuolee 
- AnonyymiVarmaan samaan aikaan kun Sipilä ja orpokin maksaa 2015 tekemänsä laskun. 
 30 000 "pakolaista" lompsi ruotsista.
- AnonyymiNiljakkaat rasistipersut lietsovat taas ihmisvihaansa..Onneksi turhaan! - AnonyymiÖrkkipersut murskattu. 
 Hyvyys voitti pahuuden
 
- AnonyymiAi että on nannaa... Naatitaan 
- AnonyymiMaahanmuuttajat tekee enemmän töitä kuin loisivat häviäjä persut - AnonyymiYötä myöten, huumekauppaa, ryöstöjä, murhia..., suvakit asiakkaina! 
 
- AnonyymiHeti , kun aloittaja maksaa velkansa. 
- AnonyymiPaska Hallitus ulos. 
- AnonyymiSDP ajaa pakkotyövelvollisuutta sellaisille, kuten esim. sairaanhoitajat ja lääkärit, joille yhteiskunta on maksanut koulutuksen. 
 Siksi sairaanhoitajiksi ja lääkäkäreiksi Suomessa opiskelleet mamut voidaan pakottaa töihin aina sinne missä on tarvetta.
 Kehitysmaan ( esim. Somalia) maksama koulutus Suomen kehisavulla ennen Suomeen houkuttelua vapauttaa tietysti pakkotyövelvoitteesta.
- AnonyymiTehokkainta on häätää ne pois maastamme. 
- AnonyymiPs voittaa ev vaalit 
- AnonyymiHeitä on perehdytettävä Suomen kieleen ennen avustusten saamista. 
 Sijamuotoja on opiskeltava ja osattava.
- Anonyymilähiidän perseeilijät 
 huumeita vain -ei veronmaksua
- Anonyymimummot kumoon 
- AnonyymiNatsit kumoon - AnonyymiAloitetaanko suvakki- vai musunatseista? 
 
- Anonyymiaasda 
- Anonyymihuumekuolemat nuorilla ja raiskatut tytöt-velanmaksu alkoi heti 2015 
- AnonyymiHuumetulot riittää? 
- AnonyymiSuomalaiset ovat velkaa 
Ketjusta on poistettu 40 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset424905
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut183646
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693443
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1012798
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral862670
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k302620
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa161693
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161536
- Harmittaako mies, että yhteys katkesi?Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?2011428
- 1521311