Ärsyttää, kun typerät on päättämässä asioista!

Jos ne ei pysty muutamaa kaapelia tai putkea turvaamaan niin miten nämä pällit kuvittelee, että se mahdollinen tunneli säilyisi ilman sabotaasia?


https://www.is.fi/politiikka/art-2000011019258.html
284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tunneleita ei pysty laivojen ankkureilla katkomaan eikä sukellusveneilläkään. Tunnelien päät ovat kuivalla maalla NATO-maissa, joten niitä on helppo valvoa ja jos kuitenkin niitä tuhotaan, niin se on jo sama asia kuin että ollaan sodassa. Ja Venäjähän ei sotilaallista voimaa vahvempiaan vastaan käytä.

Äänestä
  • Teknik sanoi r*ssä, kun taitteli lama-aikana wessapaperin palasta p*rseen pyyhkimistä varten. Vedenalaisella droonilla saa helposti tuhottua tms torpedolla. Venäjän spetsnaz joukot käy helposti myös räjäyttämässä tuollaisen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos ne ei pysty muutamaa kaapelia tai putkea turvaamaan niin miten nämä pällit kuvittelee, että se mahdollinen tunneli säilyisi ilman sabotaasia?


https://www.is.fi/politiikka/art-2000011019258.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu